Olimpiada w Jarzynowie

Pod takim hasłem, 8 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile, odbył się Turniej klas III. Został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego. Celem turnieju było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez właściwe odżywianie i  aktywność fizyczną.

Rywalizacja sportowa odbyła się na wesoło w formie wyścigów rzędów, gdzie przyborami były prawdziwe warzywa i owoce. Jako rekwizyty w sali gimnastycznej zagościły marchewki, jabłka, gruszki, banany, ziemniaki i inne warzywa i owoce. Uczniowie nimi rzucali do celu, zbierali do koszyków, pokonywali przeszkody. Nie zabrakło nawet biegu z cebulami. Nazwy rywalizujących drużyn były oczywiście związane z tematyką warzywno – owocową, tak więc na starcie stanął  zespół  jabłek, bananów i gruszek. Do walki zagrzewały okrzyki wymyślone przez drużyny. Oto niektóre z nich: „Witaminy i owoce to nasze moce”, „Jem warzywa i owoce, bo są kolorowe i zdrowe” oraz „Jem owoce i warzywa, kilogramów mi ubywa”.

Dzieci poważnie podeszły do tematu i pomimo zabawowej formy czuć było ducha sportowej rywalizacji. Na koniec każda klasa otrzymała dyplom za aktywny udział oraz owocowo – warzywny poczęstunek. Zwycięzca turnieju mógł być tylko jeden – nasze zdrowie.

Iwona Wójcik

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *