Olimpijskie emocje i spotkania w pilskiej „Dwójce”

W dniach 11 – 13 czerwca Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile była gospodarzem siódmego Zjazdu Szkół z całej Polski, które za patrona wybrały sobie Olimpijczyków Polskich. Była to wspaniała okazja do spotkania osób, które łączą wspólne wartości takie jak: poszanowanie zasad fair play, pokonywanie własnych słabości, satysfakcja, którą daje nie tylko zwycięstwo, ale również sposób w jaki się walczyło czy umiejętność ponoszenia porażki.

Na przybyłych gości z Grodziska Wielkopolskiego, Konina, Świecia, Lęborka, Kwakowa, Sulęcina i Lublina czekały trzy dni pełne atrakcji i sportowych emocji. Inauguracja zjazdu rozpoczęła się od wniesienia symbolicznego ognia olimpijskiego przez uczennicę pilskiej „Dwójki”, Hannę Krajewską, która wspólnie z panem Maciejem Freimutem, kajakarzem, wicemistrzem olimpijskim z Barcelony, odpaliła olimpijski znicz. Po odczytaniu okolicznościowego listu od Prezesa PKOL, pana Andrzeja Kraśnickiego, uroczystego otwarcia zjazdu dokonał pan Krzysztof Szewc, Zastępca Prezydenta Piły.

Jedną z atrakcji, która na długo zostanie w pamięci uczestników imprezy, była możliwość posłuchania o prawdziwych sportowych zmaganiach, walce z własnymi słabościami i osiąganiu sukcesów, podczas spotkań z reprezentantami Polski: panem Grzegorzem Kołtanem – wielokrotnym Mistrzem Polski, medalistą mistrzostw Europy i świata, olimpijczykiem z Montrealu i Moskwy, panem Maciejem Freimutem – srebrnym medalistą olimpijskim z Barcelony, mistrzem świata, wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy, panią Magdaleną Fularczyk, brązową medalistką olimpijską z Londynu jak również mistrzynią świata oraz z panią Natalią Madaj, olimpijką z Londynu, a także srebrną i brązową medalistką mistrzostw świata. Uczestnicy zjazdu mogli również zwiedzić Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, gdzie nie tylko byli świadkami treningu reprezentantów Polski, ale również sami mogli wziąć w nim udział.

Podczas zjazdu nie zabrakło także sportowej rywalizacji. „Starożytne Igrzyska na wesoło”, podczas których zawodnicy w strojach antycznych walczyli o laurowy wieniec, zawody strzeleckie czy marsz na orientację po Pile z quizem wiedzy o naszym mieście, sprawiły że uczestnicy spotkania byli pełni endorfin, co zaowocowało dobrą zabawą.

To właśnie wartości olimpijskie, stanowiące często drogowskazy w życiu codziennym, połączyły obcych sobie ludzie we wspólnych emocjach. Natomiast czas, który spędzili podczas zjazdu, pomógł im lepiej poznać zarówno siebie, swoje możliwości, czy odkryć nowe pasje, jak również nawiązać nowe znajomości, które kto wie… może przerodzą się w przyjaźnie na całe życie?

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile chciałaby serdecznie podziękować Urzędowi Miasta Piły, Radzie Rodziców, hotelowi „GWDA” oraz panu Robertowi Judyckiemu za wsparcie w organizacji zjazdu,  a także wszystkim uczestnikom spotkania za niezapomniane chwile i dostarczenie wiele radości.

Do zobaczenia na kolejnym zjeździe szkół imienia Olimpijczyków Polskich!

Agnieszka Wargin
Fot. Robert Judycki

olimpijskie_emocje10

olimpijskie_emocje11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *