Operacyjne rozpoznanie obiektów wysokich w Pile

W dniach 26-28 października 2015 roku strażacy pilskiej Komendy PSP dokonali operacyjnego rozpoznania jednego z wieżowców w Pile przy ul. Dąbrowskiego. Na terenie Piły znajduje się 46 obiektów wysokich w których zamieszkuje blisko 12 tysięcy mieszkańców. Ćwiczenia możliwie były do zrealizowania dzięki współpracy z Pilską Spółdzielnią Mieszkaniową.

Podczas ćwiczeń wykorzystany został specjalistyczny sprzęt w postaci skokochronów oraz podjęte zostały działania ewakuacyjne z jedenastej kondygnacji z wykorzystaniem podnośnika oraz drabiny pożarniczej. Strażacy sprawdzili warunki dojazdu do obiektów wysokich, przepustowość klatek schodowych, dostęp do wyjść ewakuacyjnych oraz zaopatrzenie wodne w postaci hydrantów.

Ćwiczenia cieszą się dużym zainteresowaniem. Bardzo ważnym elementem podczas ćwiczeń są bezpośrednie spotkania i rozmowy z mieszkańcami, podczas których można przekazać wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa pożarowego  oraz  sposobów postępowania w sytuacjach zagrożenia.

W ćwiczeniach na pilskich wieżowcach uczestniczyły Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze Nr 1 i 2 PSP funkcjonujące na terenie Piły.

Tekst: mł. bryg. Zbigniew Szukajło
Zdjęcia: st. asp. Tomasz Helak

operacyjne_rozpoznanie01

operacyjne_rozpoznanie02 operacyjne_rozpoznanie03 operacyjne_rozpoznanie04 operacyjne_rozpoznanie05 operacyjne_rozpoznanie06 operacyjne_rozpoznanie07 operacyjne_rozpoznanie08 operacyjne_rozpoznanie09

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *