Osłabiony Enea PTPS Piła nie dał rady mistrzyniom Polski

Siatkarki Chemika Police nie dały żadnych szans ekipie PTPS-u Piła w meczu 14. kolejki Orlen Ligi. Trzeba nadmienić, że w pilskim zespole zabrakło dwóch kluczowych zawodniczek (Alexis Austins i Alici Ogoms). Mistrzynie Polski po dwóch partiach wygrywały 2:0. W trzecim secie rywalki postraszyły policzanki, odskakując im nieco na początku odsłony, ale te nie złożyły broni i ostatecznie wygrały pojedynek 3:0.

Początek spotkania był dość wyrównany, a mistrzyniom Polski od razu nie udało się odskoczyć od przeciwniczek na znaczną odległość punktową. Oba zespoły popełniły kilka błędów, ale dopiero dwa udane zbicia Anny Werblińskiej sprawiły, że Chemik zaczął zyskiwać przewagę. Gospodynie jednak nie zamierzały tanio sprzedawać skóry, a po mocnym zbiciu Anity Kwiatkowskiej zbliżyły się do faworytek na jedno oczko. Nie potrafiły doprowadzić jednak do remisu, a wciąż niewielka przewaga utrzymywała się po stronie gości, w których szeregach pierwszoplanową postacią była Katarzyna Zaroślińska. Przy stanie 16:17 zanosiło się na zaciętą końcówkę, ale wówczas udanym blokiem popisały się przyjezdne, a asa serwisowego dołożyła Joanna Wołosz, co praktycznie rozstrzygnęło losy premierowej odsłony. W końcówce punktową zagrywkę dołożyła jeszcze Malwina Smarzek, a zbicia ze środka Stefany Veljković postawiły kropkę nad i (25:17).

Drugą partię świetnie rozpoczęły podopieczne Jakuba Głuszaka. Asem serwisowym popisała się Wołosz, w ataku swoje trzy grosze do wyniku dorzuciła Smarzek, a błędy pilanek sprawiły, że błyskawicznie ich strata urosła do siedmiu oczek. Próbowały odrabiać je blokiem, ale skrzydła podcięła im punktowa zagrywka Veljković. Przypomniała też o sobie na środku Agnieszka Bednarek-Kasza, a Chemik kontrolował boiskowe wydarzenia. PTPS do walki próbował poderwać duet Stencel/Urban, ale podopieczne Jacka Pasińskiego nie potrafiły zbliżyć się do rywalek. Na niewiele zdawała im się gra cios za cios. W końcówce zbliżyły się jeszcze do policzanek na trzy punkty, ale to było wszystko, na co było je stać w drugiej partii. Ostatnie słowo należało do Veljković, której udane akcje przypieczętowały sukces mistrzyń Polski (25:20).

Mimo że pierwsze oczko w trzecim secie zdobyła Smarzek, to błędy jej koleżanek sprawiły, że to pilanki objęły dwupunktowe prowadzenie. Wprawdzie dzięki blokowi Chemik na chwilę wrócił do gry, ale PTPS nie zamierzał tanio sprzedawać skóry. W kolejnych akcjach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a udana kontra Kwiatkowskiej w połączeniu z asem serwisowym Emilii Schubert spowodowały, że w środkowej fazie seta gospodynie przejęły inicjatywę na boisku. Nie trwało to jednak długo, bo ich błędy i doświadczenie rywalek doprowadziły do remisu. W kluczowych momentach na siatce królowały Bednarek-Kasza i Aleksandra Jagieło, które pozwoliły faworytkom odzyskać prowadzenie. Na dodatek asa dołożyła doświadczona przyjmująca Chemika, a pilankom brakowało siły ognia w ofensywie. W końcówce próbowały jeszcze ratować się blokiem, ale pojedyncze jaskółki wiosny nie uczyniły, a zbicie Werblińskiej przypieczętowało wygraną policzanek (25:20).

Enea PTPS Piła – Chemik Police 0:3
(17:25, 20:25, 20:25)

Składy zespołów:

PTPS: Kwiatkowska (5), Baran (3), Stencel (10), Babicz (5), Dumancić (6), Szubert (2), Markiewicz (libero) oraz Piśla i Urban (3)

Chemik: Werblińska (13), Bednarek-Kasza (8), Smarzek (10), Veljković (14), Wołosz (2), Zaroślińska (4), Krzos (libero) oraz Montano i Jagieło (5).

Radosław Nowicki – Strefa siatkówki – www.siatka.org
Fot. Sebastian Daukszewicz

oslabiony-enea_nie_dal01

oslabiony-enea_nie_dal02 oslabiony-enea_nie_dal03 oslabiony-enea_nie_dal04 oslabiony-enea_nie_dal05 oslabiony-enea_nie_dal06 oslabiony-enea_nie_dal07 oslabiony-enea_nie_dal08 oslabiony-enea_nie_dal09 oslabiony-enea_nie_dal10 oslabiony-enea_nie_dal11 oslabiony-enea_nie_dal12 oslabiony-enea_nie_dal13 oslabiony-enea_nie_dal14 oslabiony-enea_nie_dal15 oslabiony-enea_nie_dal16 oslabiony-enea_nie_dal17 oslabiony-enea_nie_dal18 oslabiony-enea_nie_dal19 oslabiony-enea_nie_dal20 oslabiony-enea_nie_dal21 oslabiony-enea_nie_dal22 oslabiony-enea_nie_dal23 oslabiony-enea_nie_dal24 oslabiony-enea_nie_dal25 oslabiony-enea_nie_dal26 oslabiony-enea_nie_dal27 oslabiony-enea_nie_dal28 oslabiony-enea_nie_dal29 oslabiony-enea_nie_dal30 oslabiony-enea_nie_dal31 oslabiony-enea_nie_dal32 oslabiony-enea_nie_dal33 oslabiony-enea_nie_dal34 oslabiony-enea_nie_dal35 oslabiony-enea_nie_dal36 oslabiony-enea_nie_dal37 oslabiony-enea_nie_dal38 oslabiony-enea_nie_dal39 oslabiony-enea_nie_dal40 oslabiony-enea_nie_dal41 oslabiony-enea_nie_dal42