Ostatni etap zadnia pn. Kanalizacja deszczowa w ul. Kossaka w Pile. Będą utrudnienia

W związku z realizacją inwestycji pn.: „Budowa sieci kanalizacji deszczowej w ul. Kossaka w Pile – IV etap – od 16 maja do 30 sierpnia wystąpią utrudnienia w ruchu na odcinku od Aquaparku do posesji nr 144. Zgodnie z projektem organizacji ruchu wystąpi połówkowe zajęcie pasa drogowego podczas realizacji robót. Wykonawca zadania został zobowiązany do starannej organizacji robót, aby zapewniony był dojazd do posesji.

– Bardzo duże pieniądze inwestujemy pod ziemią. Ta infrastruktura jest w bardzo znaczący sposób unowocześniana, albo jak tutaj, na Kossaka, jest budowana od początku. Mam nadzieje, że w tej części miasta będzie to koniec problemów, związanych z wodą opadową. Mamy uzgodnienia z MWiK, że nie naprawiany tylko tego fragmentu, który był rozkopany, ale robiona jest nakładka na całej szerokości. W przyszłym roku dojdzie do tego cześć poza terenem inwestycji, gdzie planujemy przebudowę ścieżki rowerowej – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Pracę ostatniego etapu na ulicy Kossaka ruszą od poniedziałku, 16 maja. Kierowcy muszą liczyć się z utrudzeniami. Jednak nie mają one być bardzo uciążliwe.

– Ustaliliśmy, że będzie to zajęcie jednego pasa ruchu, odcinkami ok. 100 metrów. W przypadku, kiedy roboty będą przy zjazdach z posesji, wykonawca ma obowiązek uzgodnienia z właścicielem alternatywnego wjazdu na posesję. Może się zdarzyć, że przez 1-2 godziny będą zajęte dwa pasy, w momencie kiedy będzie potrzebny rozładunek rur betonowych. Przy okazji kieruje apel: Jeśli właściciel posesji uważa, że jest źle podłączony do np. istniejącej kanalizacji, albo chciałby zmienić miejsce podłączenia – to jest to ostatni moment, aby to wykonać. Jeśli teraz tego nie zrobi, a będzie chciał to uczynić później, koszt włączenia będzie zdecydowanie wyższy – mówi  Mariusz Bednarczyk,  prezes MWiK w Pile.

Ostatni etap to odcinek 700-metrowy o wartości ok. 950 tysięcy złotych.

Sebastian Daukszewicz

ostatni_etap00

ostatni_etap03 ostatni_etap01 ostatni_etap02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *