Ostatni krok Polonii Piła do I ligi | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Ostatni krok Polonii Piła do I ligi

  ostatni_krok_polonii

  W niedzielę, 4 października, o godz. 15:30 Polonia Piła powalczy przy Bydgoskiej ze Startem Gniezno o awans do I ligi. Derby pilsko-gnieźnieńskie zawsze niosły za sobą ogromne emocje, a stawka spotkania barażowego dodaje im dodatkowego smaczku.

  Start Gniezno i Polonię Piła dzieli dziś niemal wszystko. Gnieźnianie zajęli ostatnie miejsce w I lidze i od dłuższego czasu borykają się ze sporymi problemami finansowymi. Na zupełnie drugim biegunie są pilanie, którzy po emocjonującej walce przegrali finał z Wybrzeżem, a pod względem organizacyjnym i finansowym klub jest od kilku lat świetnie poukładany. Mimo różnic obie drużyny łączy jedno – chcą za wszelką cenę wygrać baraże. Dla Polonii wygrana w dwumeczu oznaczałaby awans do Nice Polskiej Ligi Żużlowej, a dla Startu utrzymanie się na zapleczu Ekstraligi.

  W Pile o porażce nikt jednak nie chce słyszeć, co dobitnie podkreśla menedżer Tomasz Żentkowski. – Do meczu ze Startem Gniezno przystępujemy maksymalnie zmobilizowani. Naszym celem jest awans do I ligi i obecnie skupiamy się tylko i wyłącznie na najbliższej niedzieli. Musimy wygrać jak największą liczbą punktów przy Bydgoskiej, by potem na wyjeździe rywale nie zdołali tego odrobić. Chcemy w sezonie 2016 występować na zapleczu Ekstraligi i choć Start jest ekipą z wyższej klasy rozgrywkowej, to zrobimy wszystko, by ten dwumecz wygrać.

  W podobnym tonie wypowiada się sternik Polonii, Tomasz Soter. Liczy, że wsparcie jakie klub oferował swoim zawodnikom przełoży się na końcowy sukces. - Stworzyliśmy naszym żużlowcom bardzo dobre warunki do jazdy. Kontrakty jak na realia drugoligowe są wysokie, a na wypłacalność klubu nie mogą narzekać. Jeżeli tylko chcieli w innym terminie niż był zaplanowany pojechać trening, to zawsze im szliśmy na rękę. Mogli i cały czas mogą na nas liczyć w każdej sytuacji. Stworzyliśmy świetną atmosferę i liczę, że teraz, w tak ważnym momencie, nie zawiodą i wspólnie wywalczymy awans.

  Start, mimo trudnego sezonu, nie zamierza się jednak poddawać. Pierwszoligowcy do Piły przyjadą w swoim najmocniejszym składzie, ze znanym Duńczykiem Bjarne Pedersenem na czele. Oznacza to tylko jedno – w niedzielę przy Bydgoskiej kibiców czekają świetne emocje i przed spotkaniem nikt nie odważy się wskazać zdecydowanego faworyta.

  Awizowane składy:
  Łączyńscy-Carbon Start Gniezno
  1. Norbert Kościuch
  2. Adrian Gomólski
  3. Zbigniew Suchecki
  4. Jacob Thorsell
  5. Bjarne Pedersen
  6.
  7. Michał Piosicki

  Polonia Piła
  9. Jesper Monberg
  10. Patryk Dolny
  11. Piotr Świst
  12. Rasmus Jensen
  13. Rene Bach
  14.
  15. Arkadiusz Pawlak

  Początek meczu: 15:30
  Sędzia: Wojciech Grodzki

  Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy 12 zł, program 5 zł
  Nie obowiązują karnety normalne i ulgowe.

  Robert Szłapak