Ostatnia szansa na wakacyjne porządki z elektrośmieciami!

ostatnia_sansa_na_wakacyjne

Zarówno prognozy pogody, jak i szkolne produkty na sklepowych półkach nieuchronnie zapowiadają zbliżający się koniec wakacji. Czas na zakończenie remontów, montaż nowych biurek i realizację odkładanych przez ostatnie tygodnie porządków. Przy tej okazji warto też pozbyć się starych elektrośmieci, które chociaż na dobre „zadomowiły się” w naszych schowkach i komórkach, to w rzeczywistości nigdy nam się już nie przydadzą.

Co zrobić z elektrośmieciami? Za wyrzucanie starych urządzeń do zwykłego kosza lub pozostawienie ich w innym nieprzystosowanym do tego miejscu grozi grzywna w wysokości 5000 zł. Z kolei składowanie ich w mieszkaniu jest niewygodne, pozbawiając nas miejsca, które szczególnie w takich miesiącach jak wrzesień jest bardzo potrzebne. Jak więc pozbyć się starego komputera zalegającego na biurku, czy też uprzątnąć szuflady z dawno już niedziałających drobnych urządzeń, takich jak telefon komórkowy, słuchawki czy też  mp3?

Aby cieszyć się wolną przestrzenią swojego lokum wystarczy oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w dedykowanym punkcie zbierania. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna.

W Pile dedykowany punkt zbierania znajduje się w CH Atrium Kasztanowa, al. Powstańców Wielkopolskich 99 i czynny jest w każdą czwartą sobotę miesiąca w godz. 10:00-14:00.

Nagrody za kupony!

Za niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne oddane w punkcie zbierania elektrośmieci rozdawane są kupony Funduszu Oświatowego, które można przekazać jednej z 10 pilskich szkół, uczestniczących w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. Po co? Za zebrane kupony placówki oświatowe mogą otrzymać nowoczesne pomoce dydaktyczne takie jak tablice multimedialne, rzutniki, a także sprzęt sportowy oraz elementy wyposażenia sal.

Co zrobić z wielkogabarytowymi elektrośmieciami?

Posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne mogą pozbyć się ich bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. Jak? Aby zamówić tą usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl i wypełnić internetowy formularz. Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, wodociągów oraz instalacji gazowej) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Zamawiając odbiór wielkogabarytowego sprzętu możesz też pozbyć się mniejszych urządzeń.

Aby zamówić usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl.

red