Ostatnie dni do Formoza Challenge!

Przeszkody zaprojektowane przez Jednostkę Wojskową Formoza, lot helikopterem nad malowniczymi Obornikami, pokazy komandosów – to tylko kilka z licznych atrakcji, jakie czekają na biegaczy i kibiców w najbliższy weekend na torze motocrossowym w Obornikach. Niedziela, 19 czerwca, z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich śmiałków, którzy zdecydują się wziąć udział w Formoza Challenge, czyli biegu dla prawdziwych twardzieli.

Na listach startowych widnieje ponad 900 nazwisk osób, które już 19 czerwca sprawdzą się w pierwszej edycji biegu survivalowo – wytrzymałościowego, współorganizowanego  przez Jednostkę Wojskową Formoza oraz stowarzyszenie KRS Formoza. To właśnie żołnierze z elitarnej polskiej jednostki morskiej w całości zaprojektowali tor przeszkód, który wykorzysta potencjał najnowocześniejszego toru motocrossowego w kraju. – Hasło „Nigdy nie zostawiamy swoich” oparte na wzajemnej pomocy w dużej mierze nawiązuje do biegu, podczas którego właśnie współpraca między zawodnikami pomoże pokonać przeszkody, ukończyć bieg i zwyciężyć – mówi Wojtek Kruczyński, prezes Endu Sport, współorganizator biegu.

Zapisy poprzez stronę zostały już zamknięte. Osoby, które chcą wystartować w biegu mają możliwość zapisów w biurze zawodów w sobotę w godzinach od 9 – 20 oraz w niedzielę przed samym startem. Dodatkowo, zapisów można dokonywać w sklepie Endu Shop w Poznaniu przy ul. 23 Lutego 4/6 od środy (15.06) do piątku (17.06) w godzinach otwarcia sklepu.

Usprawnienia dla zawodników

Dla osób z Poznania i okolic zostanie zapewniony darmowy autobus, który zawiezie uczestników oraz kibiców na tor motocrossowy do Obornik. Autobus wyjedzie z ronda Obornickiego w niedzielę, 19 czerwca, o godzinie 7:00, a po zakończeniu zawodów przywiezie z powrotem do Poznania. Dla osób, które będą jechały własnym samochodem, będą przygotowane dwa duże parkingi, usytuowane naprzeciwko toru motocrossowego, które będą czynne od godziny 6:00 do zakończenia wydarzenia.

Czerwiec jest gorącym miesiącem, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie podczas biegu. W odróżnieniu od innych biegów survivalowych w Polsce, podczas Formoza Challenge zostanie zorganizowany na trasie punkt żywieniowy, na którym będzie można odebrać wodę lub izotoniki w celu uzupełnienia energii na dalszą walkę z przeszkodami.

Ze względu na dużą frekwencję zawodników, fale będą startowały co 2 min. po dziesięć osób. Pierwsza fala rozpocznie bieg na 10 km o godzinie 9:00. Natomiast start zawodników na dystansie 5 km odbędzie się ok. godz. 10:00-11:00.

Piknik rodzinny z komandosami

Formoza Challenge to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również piknik rodzinny, podczas którego będzie można odkryć tajniki Wojska Polskiego, wyposażenia komandosów oraz pojazdów militarnych. Jedną z głównych atrakcji będzie możliwość lotu helikopterem nad torem przeszkód oraz malowniczym regionem Obornik. Bogata Strefa Expo, w której będzie można zobaczyć pojazdy wykorzystywane przez Jednostkę Wojskową Formoza, a także wyposażenie komandosów, zapewnią wszystkim wielu wrażeń. Najmłodsi odnajdą się w Strefie Dziecka, w której będą mogli, m.in. aktywnie spędzić czas w specjalnych dmuchanych zamkach, czy też na specjalnych stanowiskach pomalować sobie twarz w barwy prawdziwych komandosów.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://formozachallenge.pl/

Pakiet startowy będzie można odbierać w sobotę od godziny 9:00 do 20:00.

Harmonogram – niedziela, 19 czerwca

07.00 – 19.30 targi sprzętu sportowego EXPO,

07.00 – 11.00 wydawanie pakietów startowych (uwaga – zależne od fali w której się startuje, zgłoszenie po odbiór pakietu minimum na 30 minut przed startem),

08.00 – oficjalne otwarcie zawodów Formoza Challenge,

08:15 – krótka odprawa techniczna,

08:30 – dynamiczny pokaz sił specjalnych na torze,

08:50 – rozgrzewka pierwszej fali (sukcesywnie rozpoczynać się będzie 10 minut przed każdą falą),

09:00 – start pierwszej fali na 10 km,

10:00 – start pierwszej fali na 5  km,

12:00 – start FORMOZA KIDS,

10.00 – 19.00 piknik rodzinny z okazji Dni Obornik oraz Formoza Challenge,

– pokazy statyczne sprzętu wojskowego,
– strefa zabaw dla dzieci – animacja,
– pokazy dynamiczne jednostek specjalnych,
– pokazy  dynamiczne sprzętu wojskowego,
– Formoza  challenge kids – bieg z przeszkodami dla najmłodszych,
– ścianka wspinaczkowa,
– przeloty widokowe nad regionem,
– zajęcia CrossFit, zumba, fitness,
– strefa gastronomiczna,

15:30 – publikacja oficjalnych wyników zawodów,

16:00 – ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień za udział w zawodach,

16:45 – finałowy pokaz dynamiczny wojsk specjalnych,

17:00 – oficjalne zakończenie zawodów.

Dodatkowych informacji udzielają:
Biuro prasowe imprezy: e-mail: survival@endusport.pl ,  tel: 785 266 279.

red

ostatnie_dni_do_formoza00

ostatnie_dni_do_formoza02 ostatnie_dni_do_formoza01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *