Ostatnie rozstrzygnięcia sezonu

Ostatnie_rozstrzygniecia

Już dzisiaj, tj. w piątek, 29 kwietnia, PTPS Piła podejmie BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała. Będzie to mecz w ramach walki o siódmą lokatę obecnych rozgrywek Orlen Ligi. Jeżeli w piątek wygra zespół z Bielska, zajmie on siódmą lokatę, natomiast wygrana Piły będzie oznaczała, że w sobotę obejrzymy trzeci mecz, który rozstrzygnie o końcowej klasyfikacji.

Pierwszy pojedynek fazy play-off pomiędzy wspomnianymi drużynami zakończył się zwycięstwem BKS-u 3:0 (25:23,26:24,25:18). Spotkanie było emocjonujące, a wynik do samego końca był sprawą otwartą. Waleczna postawa na terenie przeciwnika daje nadzieję, że pilanki powalczą w piątek o korzystny wynik i przedłużą rywalizację o kolejny mecz. Jak zawsze PTPS rozegra swój mecz w hali przy ulicy Żeromskiego w piątek o godzinie 18:00 (w przypadku zwycięstwa sobota również 18:00). Wszystkich sympatyków siatkówki zapraszamy na ostatnie mecze ligowe w tym sezonie i prosimy o wsparcie dla naszych siatkarek.

Podczas meczu pilanek przeprowadzona zostanie zbiórka oraz licytacja koszulki i piłki z autografami siatkarek obu drużyn na rzecz niepełnosprawnej Natalki Dobskiej, która  jest podopieczną Fundacji „Dobra Wioska”. Natalka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie oraz niedowidzenie. Dziewczynka ma obecnie 9 lat, urodziła się w 24 tygodniu ciąży, a w swoim krótkim życiu przeszła już szereg skomplikowanych operacji i wycierpiała więcej niż niejeden dorosły człowiek. Nadzieją na poprawę stanu zdrowia jest udział w turnusie „Delfinoterapii” w tureckim delfinarium Kusadasi, na który została zakwalifikowana przez Fundację. Koszt tygodniowego uczestnictwa to 12.100 zł. W tym przypadku każda złotówka jest na wagę złota. Wierzymy, że miłośnicy piłki siatkowej są ludźmi dobrej woli i podczas meczu nie tylko wesprą dopingiem siatkarki, ale również przyłączą się do akcji charytatywnej, która może przybliżyć Natalkę do lepszego, łatwiejszego życia.

Angelika Kuksinowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *