Ostrzegamy przed włamywaczami

ostrzegamy_przed_wlamywaczem

Policjanci pilskiej jednostki apelują do mieszkańców o ostrożność. Szczególnie w przypadkach zabezpieczenia własnego mienia, mieszkania, domów oraz działek.

W ostatnim czasie coraz częściej dopisuje słoneczna pogoda, która zachęca do różnych aktywności. Jest to także czas, który wiele osób spędza na rodzinnych ogrodach działkowych. Policjanci wychodząc naprzeciw apelują o ostrożność i odpowiednie zabezpieczenie swojego mienia, a także nieruchomości.

Rozpoczynający się sezon letni, a zwłaszcza zbliżający się weekend majowy może przyciągnąć wielu działkowców na swoje ogrody. Należy pamiętać, aby nasze mienie w postaci rowerów, narzędzi lub innych cennych przedmiotów odpowiednio zabezpieczyć i nie narażać ich na utratę. Czas wiosennych porządków to także doskonały moment na sprawdzenie wszystkich zabezpieczeń, w szczególności takich jak zamki czy kłódki.

Warto poinformować najbliższe sąsiedztwo o planowanym wyjeździe, aby w przypadku zauważenia podejrzanych osób lub usłyszenia niepokojących dźwięków mogli oni zaalarmować Policję.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile, a w szczególności dzielnicowi będą pojawiać się na terenie ogrodów działkowych i uświadamiać mieszkańców o potencjalnych zagrożeniach, które mogą w tym okresie występować oraz w jaki sposób uchronić się przed działaniem przestępców.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile