Oświadczenie Starosty Pilskiego

Szanowni Państwo!

Od 30 lat służę wspólnocie samorządowej miast, gmin i powiatu pilskiego, a każda praca ma określone wyzwania, harmonogram i oczekiwane rezultaty. Przyjmując propozycję objęcia funkcji Starosty Pilskiego podjąłem się zrealizowania określonych zadań w zakresie osiągnięcia wyznaczonych efektów ekonomicznych i organizacyjnych w wydatkach i strukturze samorządu powiatowego.

Poddałem analizie każdy z wydatków i dochodów budżetowych we wszystkich jednostkach organizacyjnych. Analizowałem także ich struktury zatrudnieniowe, dokonując korekt – często bardzo trudnych, niewdzięcznych i bolesnych. Uzyskany efekt jest zadowalający, są to miliony złotych oszczędności, wyrażone kwotą wolnych środków w wysokości ponad 7 milionów złotych za 2015 r. Środki te trafią na wsparcie m.in. ochrony zdrowia, oświaty i drogownictwa.

Nie jestem jednak w pełni zadowolony ze swojej pracy i jej wyników, przytrafiały się błędy i napięcia, dlatego postawiłem się do dyspozycji osób, które mi zaufały, radnych Porozumienia Samorządowego i Polskiego Stronnictwa Ludowego, uznając, że zakończyłem ten etap swojej pracy.

Z wyrazami szacunku

Franciszek Tamas
Starosta Pilski

oswiadczenie_starosty00

oswiadczenie_starosty01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *