Oszust poszukiwany w całej Polsce zatrzymany

Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą z Piły zatrzymali 28-latka, który oszukiwał osoby na terenie całego kraju. Sprawca posługiwał się podrobionymi potwierdzeniami przelewów i w ten sposób otrzymywał towar, za który w rzeczywistości nie płacił. Mężczyzn był poszukiwany przez 19 jednostek z całego kraju.

11 stycznia br. pilscy policjanci zatrzymali 28-letniego oszusta. Mężczyzna skontaktował się z mieszkanką Piły, która wystawiła internetową ofertę sprzedaży akcesoriów kosmetycznych wraz z wyposażeniem salonu. Całość wyceniono na kwotę blisko 5 tys. złotych. Sprawca oszukał sprzedającą wysyłając jej podrobione potwierdzenie przelewu bankowego. Zanim pokrzywdzona zorientowała się, że nie otrzymała pieniędzy na konto, zdążyła przekazć kupującemu oferowany sprzęt.

Śledczy prowadzący sprawę ustalili, że zatrzymany od pewnego czasu nie miał stałego miejsca pobytu. Przez ostatni rok sprawca posługując się tą samą metodą podrabianych przelewów oszukiwał kolejne osoby w Polsce. Do różnych spraw poszukiwało go 19 jednostek Policji. Funkcjonariusze odzyskali utracone mienie, które w całości zostało zwrócone pokrzywdzonej pilance. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

28-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile

oszust_poszukiwany1_01

oszust_poszukiwany1_03 oszust_poszukiwany1_02