Otwarte strażnice pilskich strażaków

W niedzielę, 6 grudnia 2015 r., w ramach drugiej edycji tzw. „Dni otwartych strażnic” i ogólnopolskiej akcji prewencyjnej Państwowej Straży Pożarnej „Zgaś ryzyko”, obie jednostki ratowniczo-gaśnicze pilskiej komendy PSP, po raz kolejny otworzyły swoje podwoje dla mieszkańców Piły i powiatu pilskiego.

Pilskich ratowników odwiedziło około 60 osób. W ramach tego spotkania goście mogli zwiedzić nasze obiekty, obejrzeć pojazdy i sprzęt jakimi dysponują nasi strażacy, porozmawiać o strażackiej służbie. Dodatkową atrakcją, było udostępnienie nowo otwartego obiektu tzw. komory dymowej, działającej od niedawna przy JRG nr 2 PSP przy ulicy Lelewela. Jest to bardzo nowoczesny obiekt treningowy, przeznaczony dla strażaków, zarówno PSP jak i OSP z terenu powiatu pilskiego oraz kilku powiatów sąsiednich. W komorze można symulować warunki panujące w rzeczywistych pożarach, które powstają w różnego rodzaju pomieszczeniach i obiektach.

Zasadniczym jednak celem tej akcji jest promowanie zasad bezpieczeństwa, z naciskiem na kwestie zagrożeń tlenkiem węgla. W trakcie naszych bezpośrednich rozmów z mieszkańcami przekazujemy im najważniejsze informacje o tlenku węgla, jego właściwościach, objawach zatrucia, sposobach ratowania osoby zaczadzonej oraz o podstawowych zasadach zminimalizowania ryzyka zatrucia się tym gazem. Każda chętna osoba otrzymuje od nas specjalnie przygotowaną na tą okoliczność ulotkę informacyjną. Ponadto, każda osoba która odpowiedziała na 4 proste pytania związane z bezpieczeństwem pożarowym, brała udział w losowaniu czujki tlenku węgla. To proste urządzenie sygnalizuje pojawienie się niebezpiecznego dla zdrowia i życia człowieka gazu, jakim jest tzw. czad.

W wyniku losowania kolejne czujki trafiły do swoich nowych właścicieli….tym razem są to mieszkańcy Piły i Ujścia. Dodatkowo osoby te otrzymały strażackie kalendarze…. Szczęśliwcom gratulujemy !!!

Przypominamy, że losowanie tych czujek jest możliwe dzięki włączeniu się w naszą akcję pilskiej firmy, jaką jest Miejska Energetyka Cieplna, której dziękujemy za wsparcie naszych działań.

mł. bryg. Zbigniew Szukajło
KP PSP Piła

otwarte straznice_pilskich00

otwarte straznice_pilskich04 otwarte straznice_pilskich01 otwarte straznice_pilskich02 otwarte straznice_pilskich03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *