Pamiętajcie! Każdy głos ma znaczenie!

Przed nami niezwykle ważny dzień, w którym obdarzymy swoim zaufaniem kandydatów na samorządowców. Każdemu kto ukończył 18. rok życia i nie jest ubezwłasnowolniony czy pozbawiony praw publicznych, przysługuje czynne prawo wyborcze, czyli możliwość wybierania. Każdy ma prawo wziąć udział w głosowaniu i „wręczyć” legitymację swemu kandydatowi, aby ten mógł w naszym imieniu, przez najbliższe 5 lat pozytywnie i skutecznie wpływać na wygląd naszej małej ojczyzny i nasze dostatnie życie. Dlatego powinniśmy sobie powiedzieć, że wybory to nie tylko nasze prawo, ale przede wszystkim OBOWIĄZEK! Powinniśmy tego dnia (21 października) przypomnieć sobie stare przysłowie: JAK SOBIE POŚCIELESZ, TAK SIĘ WYŚPISZ!

Na kanwie tego powiedzenia winniśmy przed wrzuceniem do urny karty do głosowania, głęboko się zastanowić, przy jakim nazwisku postawimy krzyżyk. Czy chcemy, żeby w naszej małej ojczyźnie zapanowała zgoda, czy też jest nam to obojętne i nie obchodzi nas co się dzieje na linii Powiat – Miasto.

Czy pragniemy dalszego rozwoju stolicy powiatu (Piły) i przyległych miejscowości, a tym samym naszego lepszego jutra. Czy może wystarczą nam zamiast chleba, igrzyska. pikniki, festyny, biesiady i eventy, które są… a za kilka godzin już ich nie ma! Co jest dla nas istotniejsze – kilka godzin „zabawy”, znikającej niczym bańka mydlana, czy może nasze coraz lepsze życie, w piękniejącym z dnia na dzień mieście?

Głęboko się zastanówcie, czy warto obdarzyć zaufaniem np. starostę pilskiego i jego świtę, który może jest dobry w „bańkach mydlanych”, lecz kiepski w dziele tworzenia.

Połóżcie na szali rozdmuchaną na cały kraj sprawę pilskiej kamienicy, której w ogóle nie było. Dodajcie do tego aferę z Finałem WOŚP, zabór tegorocznego „Country nad Gwdą”, organizację imprez i uroczystości w tych samych, co Miasto terminach (godzinach), jak np. Narodowe Czytanie, Święto Wojska Polskiego, czy Narodowe Święto Niepodległości, etc., etc. Po czym spójrzcie na wagę i stwierdźcie w jakim położeniu zatrzymała się szala z „dokonaniami” pana Komarowskiego. Jak już to stwierdzicie, z czystym sumieniem możecie dokonać NAJWŁAŚCIWSZEGO WYBORU!

Do zobaczenia 21 października przy urnach. Pamiętajcie! Każdy głos ma znaczenie!

Marek Mostowski

pod_lupa_pazdziernik_201800

pod_lupa_pazdziernik_201801