Pani magister, pan inżynier – kolejni absolwenci zakończyli edukację w ANS w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Pani magister, pan inżynier – kolejni absolwenci zakończyli edukację w ANS w Pile

  Już ponad 10700 absolwentów uzyskało dyplom w Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Do tego grona zaliczają się tegoroczni absolwenci – ponad 320 – którzy właśnie odebrali dyplomy ukończenia studiów z rąk Kierowników Katedr.

  - Rozpoczynamy nowy etap w życiu. Dzięki tej Uczelni, zyskaliśmy wiedzę i doświadczenie, które wykorzystamy w pracy zawodowej. To tu poznaliśmy wyjątkowych wykładowców, nowych przyjaciół i prawdziwe życie akademickie. Wykorzystaliśmy możliwość wyjazdów zagranicznych do uczelni partnerskich i szkoleń, doskonalących nasze umiejętności, ale przede wszystkim nie byliśmy anonimowy, czuliśmy, że jesteśmy ważną częścią społeczności akademickiej i za to jesteśmy bardzo wdzięczni – podsumowała w imieniu absolwentów Kinga Kosiór z kierunku ratownictwo medyczne.

  Absolutorium, to doskonały moment, aby podziękować studentom.

  Rektor Uczelni dr hab. Donat Mierzejewski, prof. ANS wręczył „Laury Absolwenta” osobom, które wyróżniały się w nauce:

  •    LIC. PRZEMYSŁAW CZERWIŃSKI – absolwent kierunku ekonomia
  •    MGR MATEUSZ KORCZAK – absolwent kierunku ekonomia
  •    LIC. AGATA RYCHLIK – absolwentka kierunku filologia
  •    LIC. SYLWIA WASINIEWSKA – absolwentka kierunku praca socjalna
  •    MGR ALEKSANDRA MICHAELIS – absolwentka kierunku praca socjalna
  •    MGR KATARZYNA WISZNIEWSKA – absolwentka kierunku fizjoterapia
  •    LIC. ALICJA FURMAN – absolwentka kierunku kosmetologia
  •    LIC. GABRIELA BLICHOWSKA – absolwentka kierunku pielęgniarstwo
  •    MGR NATALIA FUCZKO – absolwentka kierunku pielęgniarstwo
  •    LIC. DAWID STECYK – absolwent kierunku ratownictwo medyczne
  •    INŻ. OLIWIA ROMANÓW – absolwentka kierunku budownictwo
  •    INŻ. PRZEMYSŁAW MASYRA – absolwent kierunku elektrotechnika
  •    INŻ. MARTYNA STREICH – absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn
  •    INŻ. KAMIL SANOCKI – absolwent kierunku transport

  Za działalność społeczną laur odebrała LIC. KINGA KOSIÓR z kierunku ratownictwo medyczne, a za działalność sportową LIC. ADAM STODOLSKI – absolwent kierunku ekonomia, akademicki mistrz Polski w judo.

  Podczas uroczystości, drugi raz wręczona została nagroda za najlepszą prace dyplomową. Jest to wyjątkowa nagroda finansowa, którą fundują członkowie Fundacji im. prof. dra hab. Kazimierza Pająka – byłego Rektora Uczelni. Nagrodę wręczyli Irena Pająk oraz Andrzej Pająk.

  - To nagroda przyznawana jest  studentowi/ absolwentowi, który stworzył najlepszą pracę dyplomową – licencjacką, inżynierską lub magisterską, a rezultat tej pracy może być wdrożony w gospodarce/przemyśle lub wykorzystany w procesie dydaktycznym Uczelni. Każdego roku poziom zgłaszanych prac jest coraz lepszy, bardziej praktyczny i co ważne, część tych prac już została wdrożona w firmach. To szczególnie nas cieszy, ponieważ misją Uczelni jest kształcenie praktyczne – podsumował Rektor Uczelni.

  W tym roku czek trafił do absolwentki kierunku budownictwo – inż. Oliwii Romanów za pracę Betony architektoniczne – właściwości i sposoby uzyskiwania. Wyróżnienie za II miejsce odebrała Marlena Kaczor z Katedry Ekonomii za pracę Optymalizacja procesu zakupu inwestycyjnego na przykładzie Purmo Group Poland Oddział w Wałczu. III miejsce to również praca wdrożeniowa. To praca, która z sukcesem wdrożona została w dwóch oddziałach firmy. III miejsce przypadło Jolancie Czaplińskiej z Katedry Transportu – także za pracę wdrożoną w przemyśle pt. Optymalizacja systemu pakowania profili aluminiowych w firmie produkcyjnej na przykładzie Hydro Extrusion Spółka z.o.o. w Trzciance.

  - Jesteśmy niezwykle dumni, że dołączyliście do grona ponad 10 tys. Absolwentów naszej Uczelni. Wierzę, że z sukcesem wejdziecie na rynek pracy i dobrze wykorzystacie wiedzę oraz doświadczenie zdobyte w naszej Alma Mater.

  Życzę Wam realizacji planów zawodowych oraz tego, byście z sentymentem wracali do Waszej macierzystej Uczelni – podsumował Rektor ANS w Pile, zanim birety absolwentów zostały wyrzucone w górę, na znak, że to już koniec studenckiej przygody.

  Aleksandra Fabiszak
  Kierownik Działu Rektora
  Rzecznik prasowy
  Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile

  pani_magister001

  pani_magister002 pani_magister003 pani_magister004 pani_magister005