Parkowe Spotkanie z Music Festival & Master Class

W pięknym anturażu pilskiego Parku Miejskiego, w niedzielny wieczór, 16 sierpnia, zaprezentowali się młodzi uczestnicy pilskiego festiwalu. Dwie studentki oraz młody mistrz fortepianu.

Pianista Mischa Kozłowski (Polska) oraz dwie wiolonczelistki z Ukrainy – Mariia Yasinska i Khrystyna Kulhynska zaordynowały licznej parkowej publiczności zróżnicowany repertuar, w atrakcyjnym wykonaniu.

Pomimo młodego wieku, u dwóch wiolinistek słychać było zbliżającą się wielkimi krokami maestrię! Natomiast Mischa Kozłowski to już maestro w pełni. Przy okazji swego występu muzycy udowodnili – swą świeżością, autentyzmem i odmalowanym na licach umiłowaniem muzyki – że MUZYKA ma się dobrze!!!

Mischa Kozłowski jest jednym z najciekawszych pianistów polskich młodego pokolenia, który z wielkim powodzeniem występował już jako solista i kameralista w salach koncertowych Europy, Japonii i Chin. Jest laureatem czołowych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Spośród jego wielu sukcesów konkursowych do tych najważniejszych należą nagrody zdobyte podczas IV. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Kijowie na Ukrainie (2012), IX. Internationaler Chopin Klavierwettbewerb w Darmstadt w Niemczech (2009) oraz Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie (2008). Mając na swoim koncie wiele sukcesów także w konkursach muzyki kameralnej, należy wymienić I nagrodę w duecie z wiolonczelistką Magdaleną Bojanowicz w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana (2013) oraz czołowe nagrody zdobyte zarówno w duecie z Magdaleną Bojanowicz, jak i ze skrzypaczką Maximą Sophią Sitarz w I Ogólnopolskim Konkursie Duetów w Warszawie (2012). Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień, a do tych najważniejszych należą te przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dongsan Research Foundation, Bank Société Générale, Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury oraz Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci w Warszawie. Ponadto od 2014 roku jest uczestnikiem Programu Kształcenia Młodych Talentów „AKADEMIA OPEROWA” przy Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.

Urodzony w 1989 roku w Gdyni, tam w wieku 7 lat rozpoczął swoją edukację muzyczną w Szkole Muzycznej I stopnia im. Z. Noskowskiego w klasie Julity Książkowskiej-Randazzo. W 1999 roku rozpoczął współpracę z prof. Katarzyną Popową-Zydroń, której zwieńczeniem było uzyskanie dyplomu w gdyńskiej Szkole Muzycznej II stopnia w 2008 roku. Następnie w latach 2008-2013 studiował w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego, a w zakresie kameralistyki pod okiem prof. Macieja Paderewskiego, Jerzego Marchwińskiego i Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. Aktualnie doskonali swoje umiejętności w Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii w klasie prof. Tomasza Herbuta. Więcej informacji o artyście na www.mischakozlowski.com

mm

parkowe_spotkania10

parkowe_spotkania62 parkowe_spotkania11 parkowe_spotkania12 parkowe_spotkania13 parkowe_spotkania14 parkowe_spotkania15 parkowe_spotkania16 parkowe_spotkania17 parkowe_spotkania18 parkowe_spotkania19 parkowe_spotkania20 parkowe_spotkania21 parkowe_spotkania22 parkowe_spotkania23 parkowe_spotkania24 parkowe_spotkania25 parkowe_spotkania26 parkowe_spotkania27 parkowe_spotkania28 parkowe_spotkania29 parkowe_spotkania30 parkowe_spotkania31 parkowe_spotkania32 parkowe_spotkania33 parkowe_spotkania34 parkowe_spotkania35 parkowe_spotkania36 parkowe_spotkania37 parkowe_spotkania38 parkowe_spotkania39 parkowe_spotkania40 parkowe_spotkania41 parkowe_spotkania42 parkowe_spotkania43 parkowe_spotkania44 parkowe_spotkania45 parkowe_spotkania46 parkowe_spotkania47 parkowe_spotkania48 parkowe_spotkania49 parkowe_spotkania50 parkowe_spotkania51 parkowe_spotkania52 parkowe_spotkania53 parkowe_spotkania54 parkowe_spotkania55 parkowe_spotkania56 parkowe_spotkania57 parkowe_spotkania58 parkowe_spotkania59 parkowe_spotkania60 parkowe_spotkania61

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *