Patent na bezpieczne wakacje!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile zaprasza do zapoznania się z kampanią społeczną pn.: „Bezpieczne wakacje – przepis GIS”. Kampania  przygotowana została przez Główny Inspektorat Sanitarny i jest kierowana głównie do rodzin korzystających z różnych form wypoczynku wakacyjnego. Na stronie www.gis.gov.pl  i profilach GIS w mediach społecznościowych publikowane są przydatne informacje i praktyczne porady, które pozwalają zdrowo cieszyć się latem!

W ramach kampanii społecznej dotychczas zamieszczono materiały poruszające następujące tematy:

–    By mały kleszcz nie stał się dużym problemem!  GIS apeluje: Po powrocie ze spaceru dokładnie obejrzyjmy całe swoje ciało, szczególnie zwróć uwagę by sprawdzić skórę dziecka. By mały kleszcz nie stał się dużym problemem!

–    Uważaj na barszcz Sosnowskiego! GIS apeluje: W ciepłe i słoneczne dni chętnie korzystamy ze spacerów podczas których może dojść do popatrzenia. Przebywanie
w bliskości barszczu stanowi duże zagrożenie dla zdrowia człowieka! Barszcz Sosnowskiego to inwazyjna, parząca roślina, która występuje na terenie całej Polski.

–    Bąblowica – zanim zjesz dokładnie umyj! GIS apeluje: Dlaczego właśnie teraz pojawiają się komunikaty dotyczące bąblowicy? Bo latem dochodzi do największej ilości zachorowań. Bąblowica jest zoonozą (chorobą, która przenosi się ze zwierząt na ludzi), powodowaną przez larwy tasiemca Echinococcus granulosus lub Echinococcus multilocularis.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile

patent_na_bezpieczne1_01

patent_na_bezpieczne1_18 patent_na_bezpieczne1_02 patent_na_bezpieczne1_03 patent_na_bezpieczne1_04 patent_na_bezpieczne1_05 patent_na_bezpieczne1_06 patent_na_bezpieczne1_07 patent_na_bezpieczne1_08 patent_na_bezpieczne1_09 patent_na_bezpieczne1_10 patent_na_bezpieczne1_11 patent_na_bezpieczne1_12 patent_na_bezpieczne1_13 patent_na_bezpieczne1_14 patent_na_bezpieczne1_15 patent_na_bezpieczne1_16 patent_na_bezpieczne1_17