Patryk Dolny kolejny rok w Pile! Norbert Kościuch dołącza do Polonii

Patryk_Dolny_kolejny_rok

Bieżący tydzień zgodnie z założeniami obfituje w kontrakty podpisywane przez zarząd klubu. Wcześniej włodarze skupiali się na zawodnikach zagranicznych, a po ostatecznym ogłoszeniu kształtu rozgrywek przyszedł czas na kontrakty z Polakami. W zespole Polonii ponownie kibice zobaczą lidera z sezonu 2015 – Patryka Dolnego. Nowym zawodnikiem klubu został natomiast Norbert Kościuch.

Patryk Dolny, to wychowanek Polonii, który był w sezonie 2015 najlepszym krajowym zawodnikiem PLŻ 2. Działacze Victorii postawili sobie więc jako priorytet zarzymanie w klubie tego zawodnika. Sam Patryk również nie ukrywał, że bardzo chciał zostać w Pile. Obie strony już wcześniej doszły do porozumienia, a ustalenia sformalizowano w czwartek.

Do zespołu dołącza również Norbert Kościuch. Wychowanek leszczyńskiej Unii w minionym sezonie reprezentował Łączyńscy-Carbon Start Gniezno i w borykającym się z problemami finansowymi klubie uzyskał średnią biegową na poziomie 1,7. Poprzednie lata spędził w Grudziądzu, gdzie szczególnie w latach 2012-2013 był jednym z liderów drużyny.

Menadżer klubu Tomasz Żentkowski nie ukrywa, że liczy na dobrą postawę wymienionej dwójki, a jednocześnie zapowiada kolejne kontrakty. – Cieszymy się, że Patryk został w Pile i liczymy, że na torach I ligi będzie równie skuteczny jak w niższej klasie rozgrywkowej. Bez wątpienia go na to stać i dobrze przygotuje się do sezonu. Norbert Kościuch to już znany na krajowym rynku zawodnik i po sezonie z problemami finansowymi w Gnieźnie, mamy nadzieję, że jak pojedzie w Pile ze spokojną głową, to będzie jeszcze lepiej. Aktualnie kończymy negocjacje jeszcze z dwoma seniorami i do końca tygodnia powinniśmy ogłosić ich nazwiska. Mogę zdradzić, że jeden z nich to wartościowy zawodnik krajowy. Być może także w tym tygodniu poinformujemy o nowym młodzieżowcu.

Robert Szłapak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *