Październik miesiącem ubezpieczonego w ZUS

pazdziernik_w_zus

Nie wiesz, jak będzie wyglądała Twoja przyszła emerytura? Masz problem z odczytaniem informacji o stanie konta ubezpieczonego? Chciałbyś kontaktować się z ZUS-em elektronicznie? Zastanawiasz się, jakie korzyści dadzą Ci e-zwolnienia? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, skorzystaj z oferty, którą w październiku ZUS przygotował dla Ciebie.

Podczas „Dni Ubezpieczonego” będzie można dowiedzieć się jak czytać informację o stanie konta, którą ZUS rozesłał do 20 mln swoich klientów. Sprawdzić, czy mamy wyliczony kapitał początkowy, a także, czy pracodawca zgłosił nas do ubezpieczenia i od jakiej kwoty. To również dobry moment, aby zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych, by od grudnia tego roku, mieć dostęp – w przypadku ubezpieczonych, móc otrzymywać – w przypadku pracodawców i móc wystawiać – w przypadku lekarzy, e-zwolnienia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, dla wygody pracodawców i pracowników, proponuje wizyty ekspertów w siedzibie firmy. Podczas takiej wizyty:

•    objaśni wszystkie zapisy w wysyłanej informacji o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU);

•    krok po kroku pokaże, jak pracownik może sprawdzić, że są za niego opłacane składki;

•    powie, z jakich świadczeń skorzystają ubezpieczeni, np. w razie choroby, urodzenia dziecka, wypadku przy pracy;

•    wyjaśni, kiedy środki z subkonta wypłacane są bliskim;

•    pokaże, jak sprawdzać stan swojego konta w ZUS przez Internet;

•    wytłumaczy, jak w przyszłości obliczy emeryturę;

•    zaprezentuje kalkulator emerytalny, dzięki któremu każdy może wyliczyć sobie prognozowaną wysokość emerytury;

•    opowie o korzyściach elektronicznych zwolnień lekarskich;

•    założy profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Ponadto Oddział ZUS w Pile organizuje bezpłatne szkolenia dla ubezpieczonych, na których zostaną zaprezentowane aspekty związane z informacją o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU) oraz korzyści z posiadania konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w kontekście kalkulatora emerytalnego oraz wystawiania zwolnień lekarskich w formie elektronicznej. Najbliższe spotkania 5 października br., o godz. 10:00 w siedzibie Oddziału, ul. Dr. Drygasa 7 oraz 17 października br., o godz. 10:00 w Izbie Gospodarczej Północnej Wielkopolski w Pile, ul. Dąbrowskiego 8,  Kuluary Sali Miejskiej.

Zainteresowane firmy, prosimy o kontakt: marlena.dusza@zus.pl.

Marlena Nowicka
regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce