Pedofil w pilskich autobusach!

pedofil_w_pilskich_autobusach

Do redakcji Tętna Regionu 13 października br. przyszła roztrzęsiona czytelniczka, żeby opowiedzieć bulwersującą historię, która spotkała jej 10-letnią córeczkę. Dziewczynka stała się ofiarą „macacza”, a mówiąc wprost pedofila, jeżdżącego pilskimi autobusami komunikacji miejskiej, w których szuka – i znajduje – małoletnie ofiary. Nasza czytelniczka – pani Anna – apeluje do rodziców, aby uczulały swoje pociechy przed czyhającym w autobusach jeżdżących po Grodzie Staszica poważnym niebezpieczeństwem.

– 12 października, około godziny 15.30 na przystanku przy Alei Piastów w Pile do autobusu linii nr 15, jadącego w kierunku na wiadukt, wsiadł mężczyzna. Mężczyzna dosiadł się do mojej 10-letniej córki i zaczął ją obmacywać, najpierw po przedramieniu, następnie po piersiach. Dziecko było sparaliżowane strachem. Córeczka nie wiedziała co zrobić. Gdy autobus zatrzymał się na kolejnym przystanku przy Pl. Konstytucji 3 Maja, próbowała uciec. Mężczyzna ją zablokował uniemożliwiając ucieczkę. Jakaś kobieta z autobusu pomogła jej, wyciągając ją za rękę z pojazdu. Córka wybiegła z autobusu, mężczyzna za nią. Ona z powrotem wbiegła do tego autobusu, na szczęście mężczyzna został na przystanku – opowiada zbulwersowana nasza czytelniczka.

Pani Anna natychmiast zgłosiła sprawę policji.

Podajemy rysopis mężczyzny: Wiek ok. 40 lat, łysiejący (wysokie czoło), kulejący na jedną nogę. Sprawiał wrażenie lekko zaburzonego umysłowo.

Podobno, jak ustaliła pani Anna, ów „macacz” cały czas jeździ autobusami i obmacuje młode dziewczyny. – Proszę, aby dziewczynki, które czuły się molestowane przez tego mężczyznę zgłosiły to na policję. Ktokolwiek ma jakieś dodatkowe informacje, proszę, by zgłosił to na 997, aby jak najszybciej ująć sprawcę – apeluje pani Ania.

– Z informacji uzyskanej od policji wiem, że nawet jeśli ten mężczyzna się przyzna, to dostanie tylko dozór policyjny, czyli 1 raz dziennie będzie musiał stawić się na komendzie. Uważam, że mężczyzna nawet po jego ujęciu, nadal będzie stanowił zagrożenie, nadal będzie jeździł autobusami i obmacywał małoletnie dziewczynki – puentuje nasz czytelniczka.

mm