Petycja w sprawie hospicjum złożona

Ponad 6 tys. osób z Północnej Wielkopolski podpisało petycję w sprawie umieszczenia pilskiego hospicjum na regionalnej mapie potrzeb zdrowotnych województwa. Wpisanie hospicjum na mapę potrzeb zdrowotnych umożliwi nam starania dofinansowanie budowy tego ośrodka środkami Unii Europejskiej.

Przez ostatnie kilka tygodni wolontariusze wspierający budowę hospicjum docierali do mieszkańców Północnej Wielkopolski i prosili ich o poparcie pod tą inwestycją. Praca wielu osób zaowocowała zebraniem ponad 6300 podpisów poparcia. We wtorek podpisy te trafiły na ręce Marszałka Marka Woźniaka i Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka.

Petycja przekazana przez prezydenta Piotra Głowskiego i senatora Mieczysława Augustyna była drugą petycją, jaka została złożona do Wojewody Wielkopolskiego w oparciu o obowiązującą od 6 września 2015 roku ustawę o petycjach. Warto zwrócić uwagę, że autorem Ustawy o petycjach jest właśnie senator Augustyn. Ustawa zakłada, że każdy obywatel może wystąpić z petycją, ale wyłącznie w interesie ogółu, nie własnym. Może być ona skierowana do każdej instytucji, która zarządza publicznymi pieniędzmi. Nowa ustawa zakłada jawność postępowania z petycjami oraz gwarantuje rozpatrzenie ich w odpowiednim terminie.

Podczas wręczania petycji przedstawiciele Towarzystwa Pomocy Chorym, senator Mieczysław Augustyn i prezydent Piotr Głowski podziękowali wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do zebrania takiej ilości podpisów, a także zaapelowali do Marszałka i Wojewody o podjęcie działań zmierzających do wpisania pilskiego hospicjum na mapę potrzeb zdrowotnych.

Źródło: UM Piła

petycja_w_sprawie_hospicjum10

petycja_w_sprawie_hospicjum11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *