Piąte marzenie – spełnione!

Z inicjatywy wykładowcy Zakładu Służby Prewencyjnej pilskiej Szkoły Policji – podinsp. Zbigniewa Bogusza udało się spełnić marzenie chorego na białaczkę Lucjana, który chciał zostać strażakiem i policjantem w jednej osobie. Dla wspomnianego policjanta, było to już piąte zrealizowane marzenie chorego dziecka.

Podinsp. Bogusz działał we współpracy z Fundacją „Mam marzenie”, której podopiecznym jest Lucjan, wrocławskimi służbami mundurowymi: Komendą Miejską Policji, Komendą Miejską PSP, Jednostką Ratowniczo – Gaśnicza PSP nr 1 i podmiotami pozapolicyjnymi: wrocławskim ZOO i wrocławską cukiernią „Filipinka”, która upiekła tort dla Lucjana.

Kilka dni temu w kwietniowe przedpołudnie Lucjan wraz z najbliższymi i przedstawicielami Fundacji „Mam marzenie” wybrał się na wycieczkę do wrocławskiego ZOO. Kiedy wychodzili, czekał już na Niego policyjny radiowóz, który zabrał go na miejsce zdarzenia, jakim okazało się podpalenie. W czasie drogi nasz Marzyciel otrzymał szczegółowe informacje oraz dokładny rysopis sprawcy pożaru. Kiedy przyjechali na miejsce, Lucjan razem z policjantami rozpoznał i zatrzymał podejrzanego. Chwilę później Lucjan przebrał się w mundur strażacki i ugasił spowodowany wcześniej pożar. Wsiadł do kosza i na wysięgniku został podniesiony, aby sprawdzić czy nikomu nic nie zagraża. Na pamiątkę tego wydarzenia, zerwał szyszkę z najwyższego drzewa w okolicy. Następnie dokonał inspekcji i przeglądu wyposażenia i sprzętu gaśniczego, podczas którego dowiedział się, jak działają i do czego służą poszczególne urządzenia oraz zwiedził remizę strażacką.

Na zakończenie Lucjan wraz z policjantami i strażakami zjedli specjalnie przygotowany tort, a chłopiec obiecał, że będzie się dobrze uczył, aby w przyszłości dostać się do służb mundurowych. Cały dzień był pełen wzruszeń, emocji i radości, nie tylko dla Lucjana, ale także funkcjonariuszy i inicjatora całej akcji podinsp. Zbigniewa Bogusza.

Anna Fons
Zdjęcia: Dawid Urbaniak

piate_marzenie_spelnione10

piate_marzenie_spelnione22 piate_marzenie_spelnione11 piate_marzenie_spelnione12 piate_marzenie_spelnione13 piate_marzenie_spelnione14 piate_marzenie_spelnione15 piate_marzenie_spelnione16 piate_marzenie_spelnione17 piate_marzenie_spelnione18 piate_marzenie_spelnione19 piate_marzenie_spelnione20 piate_marzenie_spelnione21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *