„Piątka” dla Adasia

W sobotę, 30 maja, w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich odbył się Osiedlowy Dzień Dziecka połączony z imprezą charytatywną na rzecz trzyletniego Adasia Undro, który choruje na guza pnia mózgu.

Tego dnia szkoła przygotowała mnóstwo atrakcji. Nawet Ci najbardziej wybredni mogli znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło więc propozycji dla miłośników samochodów i motocykli, amatorów tańca, gier towarzyskich, sportu, a nawet poszukiwaczy skarbów.

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się „Adasiowe SPA”, w którym profesjonaliści wykonywali szereg zabiegów odchudzających, upiększających, a nawet leczniczych. Nieziemskie wręcz fryzury wyczarowywały panie z salonu fryzjerskiego „Ell” oraz klasy fryzjerskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, a piękny makijaż serwowany przez „Marta Make Up Artists” odmładzał panie przynajmniej o 15 lat. Dzięki Centrum Depilacji Laserowej i Kosmetologii „Evelight” można było laserowo usunąć owłosienie oraz poddać się zabiegowi „Bodyshaping”, który wykonywał Salon Kosmetyczny „Metamorfoza”. Nie można też pominąć niesamowitych wrażeń dostarczonych podczas masażu relaksacyjnego wykonywanego przez Panią Martę Pastwę.

Poza tym odbył się profesjonalny trening Akademii Piłkarskiej Reissa, też można było zagrać w kosza z profesjonalistami! Dla chętnych, a było ich bardzo wielu, „Polska Grupa Ratownictwa Medycznego” przygotowała szybki, ale bardzo skuteczny kurs ratownictwa medycznego. Zainteresowani nauką byli nie tylko starsi, ale co nas bardzo cieszy również maluchy. Powodzeniem cieszył się również pokaz sztuk walki „zaserwowany” przez UKS „6” Judo Jopek. „Mamborico Latin Club” porwał do tańca wielu uczestników imprezy i uczył radosnej i energetycznej zumby. Amatorzy szybkich i podrasowanych samochodów mogli przejechać się pięknym, czerwonym Ferrari FF. Oglądać go można było krótko, bo niemal całą imprezę kursował po okolicy wożąc chętnych.

Dla amatorów gier wszelakich przygotowano całkiem pokaźne stanowisko, które cały czas było oblegane i to nie tylko przez dzieci. Nie można nie wspomnieć o zgadywance. Sprzedano wszystkie losy, a każdy był „pełny”. Była też Strzelnica ASG – tam strzelano do celu i oglądano sprzęt. Nie pominiemy też informacji o malowaniu twarzy: tu prym wiodły maluchy; zabawach animacyjnych, starych motorach czy gokartach. Dodajmy, że zmęczeni korzystaniem z atrakcji mogli przysiąść w przygotowanej kawiarence, aby odpocząć i się posilić (a było w czym wybierać!). Wtedy można było obejrzeć występy artystyczne przygotowane nie tylko przez uczniów szkoły, ale  także Akademię Młodego Artysty „Arteo”, uczniów Gimnazjum nr 4 oraz absolwentów „Piątki” jak np. Pan Stanisław Maliński.

W samo południe odbyła się aukcja, którą poprowadził dziennikarz Radia Eska Przemysław Grabiński. Licytowano mnóstwo przedmiotów: były misie, obrazy, książki itp. Wielkim powodzeniem cieszyły się vouchery miedzy innymi na przejazd Ferrari czy tirem, lot samolotem, obiad w pstrągarni i wiele innych.

Nie sposób opisać wszystkiego, co działo się podczas akcji charytatywnej dla małego Adasia w „Piątce”. Dodam tylko, że łącznie do specjalnych puszek zebrano ponad 15 tysięcy złotych na leczenie chłopca. Wszystkim odwiedzającym nas w tym dniu, którzy przyczynili się do zebrania tej kwoty serdecznie dziękujemy.

K.B.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *