Piechowiak podsumowuje i przedstawia plany na 2023 rok

23 stycznia odbyło się śniadanie prasowe podsumowanie ubiegłorocznej działalności poselskiej i ministerialnej Grzegorza Piechowiaka.  To podczas niego posła ziemi pilskiej, wiceminister rozwoju i technologii  poinformował m.in. o dwóch  ważnych inwestycjach na terenie Piły i terenie powiatu złotowskiego.

Kilka dni temu minęło  właśnie 2 lata  pracy  Grzegorza Piechowiaka na stanowisku Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz pełnomocnika rządu ds. inwestycji zagranicznych.  To dla niego bardzo dobry rekordowy czas dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Nawet Wojna na Ukrainie nie zaszkodziła Polsce w pozyskaniu inwestorów w 2022 r.  O największej jakiej wspomniał to budowa fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze. Oczywiście dziennikarzy najbardziej interesowały tematy lokalne i działalność Grzegorza Piechowiaka w swoim okręgu wyborczym.

– Jestem przekonany, że dwie inwestycje mogą zmienić oblicze regonu. Jedna w powiecie złotowskim, druga w powiecie pilskim. Niestety na dziś ze względu na poufność  nie  mogę mówić co to będzie i kiedy. Na pewno w pierwszej połowie tego roku decyzje zostaną podjęte. Te inwestycje to też wiele miejsc pracy. Po to Piła otrzymała ponad 58 milionów  z Polskiego Ładu na budowę infrastruktury przy lotnisku, aby  tam firmy mogły działać. Ponadto trwają rozmowy, żeby w Pile był pododdział Onkologii przy współpracy z Wielkopolskim Centrum Onkologii, aby połączyć potencjał pilskiego szpitala z pobliskim Ośrodkiem Radioterapii. Także czekam na decyzję premiera, aby ogłosić solidną zmianę, aby całe oświetlenie uliczne i drogowe w Polsce  byłoby wymienione z oświetlenia sodowego na  ledowe. To by dało samorządom oszczędności na poziomie 50% -70%. – mówi poseł ziemi pilskiej Grzegorz Piechowiak.

Sekretarz stanu wspomniał, że ważną częścią są inwestycje pochodzące dzięki środkom z Polskiego Ładu. Samorządy coraz chętniej sięgają po te środki  np. na inwestycje drogowe, kanalizację, obiekty sportowe, sale wiejskie. Ważne było też wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym. Zapowiedział, że powstaną też kolejne nowe komisariaty m.in. w Białośliwiu, Budzyniu, Zakrzewie (na dworcu). Na wsparcie nadal może liczyć m.in. Szpital Specjalistyczny w Pile, ANS, szkoły, a także bliska sercu Piechowiaka siatkówka i żużel.

Warto wspomnieć, że Wiceminister Grzegorz Piechowiak został powołany na Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej EXPO 2025 w Osace . Trwają przygotowania do tego wydarzenia. Ponadto poseł planuje, aby Specjalne Strefy Ekonomiczne na nieużytkach budowały farmy fotowoltaiczne i sprzedawały energię.

Jak ciekawostkę można wspomnieć, że , Grzegorz Piechowiak podczas ubiegłego roku 2,9 razy okrążył świat dookoła będąc w 14 państwach i uczestnicząc w ponad 700 spotkań.

(SE)

piechowiak_podsumowuje

piechowiak_podsumowuje_02 piechowiak_podsumowuje_03 piechowiak_podsumowuje_04 piechowiak_podsumowuje_05