Pięciu funkcjonariuszy zasiliło szeregi pilskiej Policji

Pieciu_funkcjonariuszy_zasililo

W czwartek, 7 stycznia, w  sali konferencyjnej im. insp. Wiktora Ludwikowskiego na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. To pierwsze przyjęcie do służby policjantów garnizonu wielkopolskiego w 2016 roku. Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 99 mundurowych, Komendy Powiatowej Policji w Pile 5 funkcjonariuszy.

W gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 7 stycznia br. odbyło się uroczyste ślubowanie 99 nowo przyjętych policjantów i policjantek. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, który jako pierwszy powitał ślubujących, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Wśród nich byli: Waldemar Paternoga – Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Hieronim Węclewski – Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, Mieczysław Ferenc – członek Zarządu Powiatu Poznańskiego, ksiądz prałat Stefan Komorowski – kapelan KWP w Poznaniu, mł. asp. Przemysław Postaremczak – przedstawiciel Zarządu NSZZP województwa wielkopolskiego, Andrzej Borowski – prezes poznańskiego oddziału stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939” i Przemysław Daroszewski – dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Społecznej MSW w Poznaniu. Podczas uroczystej zbiórki obecna była również kadra kierownicza wielkopolskich jednostek Policji i najbliżsi nowo przyjętych policjantów.

Insp. Rafał Batkowski powiedział, że w nowym etapie życia  – jakim jest służba w Policji, rozpoczyna się kolejny rozdział. Jest to dla nowych policjantów szansa na rozwój, naukę, samokształcenie i spełnianie się. Tylko od policjantów zależy, czy swoją szansę wykorzystają i będą zadowoleni ze służby dla dobra drugiego człowieka.  Praca w mundurze wiąże się z ogromnym wyzwaniem, ale i dużą satysfakcją z wykonywanych obowiązków. Komendant zwrócił również uwagę na  przestrzeganie zasad etyki zawodowej i dyscypliny.  Podziękował także rodzinom nowych policjantów za obecność podczas uroczystości.

Szeregi pilskiej Policji zasiliło 5 funkcjonariuszy, którzy również wzięli udział w dzisiejszych uroczystościach na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Pile mł. insp. Piotrem Skrzypkowiakiem.

Dla wszystkich nowo zaślubionych policjantów, przybyłych rodzin i przyjaciół były to wyjątkowe chwile, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Źródło: KWP Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *