Pierwsza jesienna zbiórka elektrośmieci!

Pierwsza_jesienna_zbiorka_elektrosmieci

Lato już oficjalnie za nami, a w kalendarzach zawitała jesień. Koniec letnich dni nie oznacza jednak końca zbiórek zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, prowadzonych na terenie całej Polski, w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Należy do niego również Piła, dzięki czemu jej mieszkańcy mogą bezpłatnie korzystać z dedykowanych punktów zbierania prowadzonych przez ElektroEko – największą Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. W najbliższą sobotę, 27 września, w Pile tradycyjnie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w godzinach 10.00 – 14.00  w CH Atrium Kasztanowa, al. Powstańców Wielkopolskich 99. Tak jest zawsze w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

Jak pozbyć się elektrośmieci jesienią w Pile? Wystarczy oddać je do dedykowanego punktu zbierania. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna, a ponadto daje możliwość mieszkańcom udzielenia wsparcia placówkom oświatowym uczestniczącym w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci”. Jak? Za niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne oddane w punkcie zbierania elektrośmieci rozdawane są kupony Funduszu Oświatowego, które można przekazać jednej z 10 pilskich szkół, uczestniczących w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. Po co? Za zebrane kupony placówki oświatowe mogą otrzymać nowoczesne pomoce dydaktyczne takie jak tablice multimedialne, rzutniki, a także sprzęt sportowy oraz elementy wyposażenia sal.

Co zrobić z wielkogabarytowymi elektrośmieciami?

Posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne mogą pozbyć się ich bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. Jak? Aby zamówić tę usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl i wypełnić internetowy formularz. Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, wodociągów oraz instalacji gazowej) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Zamawiając odbiór wielkogabarytowego sprzętu możesz też pozbyć się mniejszych urządzeń.

red