Pierwsze domki letniskowe na Płotkach wystawione na sprzedaż

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile ogłasza pierwszy przetarg na nabycie domków letniskowych na terenie ośrodka Płotki. W pierwszym przetargu, który odbędzie się 9 kwietnia o 11.00 w siedzibie MOSIR do nabycia będzie 5 domków w stanie deweloperskim. Wcześniej, bo w sobotę 28 marca osoby zainteresowane zapraszamy na dzień otwarty od godz. 12:00-14:00 w OTW Płotki. Cena wywoławcza 130 tys. brutto.

– W pierwszej kolejności będzie to pięć domków o powierzchni 72 m2. Cena wywoławcza 130 tys. brutto. Kto da więcej, ten stanie się właścicielem tych domków. Koncepcja jest taka, że pierwsza wpłata – 25% wylicytowanej ceny – jest obowiązkowa, a potem możemy negocjować. Można też wpłacić całość, lub płacić przez 25 lat, czyli do końca użytkowania. Po tym okresie nabywca zostaje właścicielem i może negocjować z kolejnym dyrektorem tego ośrodka – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile, Dariusz Kubicki. – Są one wykończone w środku drewnem świerkowym, posiadają ogrzewanie elektryczne. Domki, które zbywamy, pozostawiamy w stanie deweloperskim, czyli każdy będzie mógł wewnątrz je wykończyć według własnego uznania. Jeżeli chodzi o zewnętrzny wizerunek domków, będziemy pilnować, aby był to jedna koncepcja urbanistyczna. By nie było tak, że jeden pomaluje na żółto, drugi na czerwono, czy drobi jakieś przybudówki. Nie grodzimy się płotami, będą tylko metrowej wielkości żywopłoty. W przyszłości obok alejki pojawią się ławki. Na górze nie ma ruchu samochodów. Musze powiedzieć, że jest spore zainteresowanie pierwszym przetargiem – dodaje Dariusz Kubicki.

Z 37 domków w trzech standardach o różnej powierzchni, które są realizowane w tym etapie na OTW Płotki, MOSIR planuje do końca czerwca zbyć w drodze przetargu 25 domków, a 12 pozostanie w zasobach MOSiRu. W kolejnym etapie inwestycyjnym planuje się budowę parkingu, budynku administracyjnego, restauracji (inwestor prywatny). Jak mówi prezydent Piły Piotr Głowski jest to perspektywa trzech lat, a wpływ na inwestycje ma plan zagospodarowania przestrzennego, który ma być zmieniony.

Sebastian Daukszewicz

pierwsze_domki_letniskowe10

pierwsze_domki_letniskowe43 pierwsze_domki_letniskowe11 pierwsze_domki_letniskowe12 pierwsze_domki_letniskowe13 pierwsze_domki_letniskowe14 pierwsze_domki_letniskowe15 pierwsze_domki_letniskowe16 pierwsze_domki_letniskowe17 pierwsze_domki_letniskowe18 pierwsze_domki_letniskowe19 pierwsze_domki_letniskowe20 pierwsze_domki_letniskowe21 pierwsze_domki_letniskowe22 pierwsze_domki_letniskowe23 pierwsze_domki_letniskowe24 pierwsze_domki_letniskowe25 pierwsze_domki_letniskowe26 pierwsze_domki_letniskowe27 pierwsze_domki_letniskowe28 pierwsze_domki_letniskowe29 pierwsze_domki_letniskowe30 pierwsze_domki_letniskowe31 pierwsze_domki_letniskowe32 pierwsze_domki_letniskowe33 pierwsze_domki_letniskowe34 pierwsze_domki_letniskowe35 pierwsze_domki_letniskowe36 pierwsze_domki_letniskowe37 pierwsze_domki_letniskowe38 pierwsze_domki_letniskowe39 pierwsze_domki_letniskowe40 pierwsze_domki_letniskowe41 pierwsze_domki_letniskowe42

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *