Pierwszy Festiwal Gier Planszowych w Pile

14 lutego 2015 r. w kuluarach Sali Miejskiej odbędzie się pierwszy w Pile festiwal gier planszowych. Podczas imprezy będzie możliwość zapoznania się oraz zagrania w najciekawsze gry planszowe, towarzyskie i karciane dostępne obecne na rynku. Wydarzenie to odbywa się dzięki wsparciu Miasta Piły i Inwest Park. Wstęp wolny.

Tego dnia od godziny 12.00 do 20.00 organizatorzy zapewniają darmowe wypożyczenie gier oraz prezentację uczestnikom wybranych przez nich tytułów. Festiwal został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły, dzięki czemu jest możliwość dotarcia do większej ilości mieszkańców Piły i okolic.

– Przygotowani jesteśmy i liczymy na tłumy w Walentynki. Posiadamy około 100 tytułów, które na życzenie zaprezentujemy, a dodatkowo zaprosiliśmy kilku wydawców, którzy sami przyjadą na PILSKIEGRANIE zaprezentować swoje najnowsze tytuły oraz przeprowadzą turnieje z nagrodami. Dodatkowo wystawcy podarowali nam kilka gier na loterie i co godzinę będziemy losować szczęśliwca spośród odwiedzających festiwal graczy, który otrzyma fajną planszówkę do swojej prywatnej kolekcji. Jeśli będzie to akurat jego pierwsza, to tym większą sprawi nam to radość – mówi jeden z organizatorów Dariusz Ciechacki.

Pomysł zorganizowania dużego festiwalu gier planszowych w Pile został zaczerpnięty z większych miast, jak Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk czy Warszawa. W tych miastach spotkania z planszówkami lub większymi grami bitewnymi to wielkie święta dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych zwolenników spędzania wolnego czasu aktywnie intelektualnie. Poziom złożoności oraz trudności oczywiście zależy od nastroju uczestnika imprezy i to on wybiera, w co chce pograć.

Jak się okazuje dla wielu osób planszówki to odskocznia od codziennych problemów i wszechobecnego pędu w życiu. Dodatkowo wspaniale rozwijają umysł, a na dzień dzisiejszy jest ich tak dużo, że każdy znajdzie interesujący go temat na dodatek przedstawiony w typie gier, jaki preferuje.

– W moim przypadku granie w planszówki zostało zaszczepione w młodości przez rodziców. To oni zachęcali mnie do rozwiązywania różnego typu łamigłówek, gier logicznych, puzzli, itp. Zacząłem w przedszkolu od szachów i gry w warcaby. W okresie szkolnym otrzymałem na urodziny Monopol, następnie Cash Flow, a następnie już sam zacząłem zgłębiać świat bardziej skomplikowanych gier planszowych, imprezowych i karcianych – dodaje Dariusz Ciechacki.

Doskonałą okazją do przygotowania się do I Festiwalu Gier Planszowych w Pile jest Planszogranie, które co dwa tygodnie odbywa się w  Event Pub Sport’s & cocktail bar przy ul. Witosa 1

Na PILSKIEGRANIE zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi, bo naprawdę warto pokazać najmłodszym, w jaki sposób można spędzić wolny czas. Jeśli natomiast chodzi o PLANSZOGRANIA to organizowane są je dla osób pełnoletnich i bez żadnych przygotowań można dołączyć samemu lub większą grupą w dowolnym terminie, kiedy wypada wydarzenie. Na spotkaniach dobiera się uczestnikom gry i łączy ich w grupy, aby mogli zagrać w różne gry.

Szczegóły wydarzenia oraz pozostałe atrakcje opisane są na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1545617275694973/?fref=ts .

(SE)

pierwszy_festiwal_gier10

pierwszy_festiwal_gier12 pierwszy_festiwal_gier11

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *