Pierwszy tegoroczny numer Tętna Regionu jest do Waszej dyspozycji!

ikona

Jakże szybko, spadają kartki kalendarza, oznajmiając że minął kolejny dzień, miesiąc i rok. Jeszcze niedawno świętowaliśmy pełni obaw, ale i nadziei nadejście trzeciego milenium, a tu już mamy 2020 rok. Mamy także pierwszy tegoroczny, a więc styczniowy numer Tętna Regionu. Liczę, że tradycyjnie przeniesie on Wam szczyptę radości, niesionej przez artykuły, różnej maści w nim zawarte. Jedno mogę zapewnić: każdy bez względu na wiek, proweniencję i zainteresowania znajdzie w nim co nieco dla Siebie! Zatem zapraszam do lektury!   

W styczniowym wydaniu:

– Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,

– w dodatku „Z pierwszej ręki” ogrom wiadomości z Pilskiego Ratusza,

– kompendium wiedzy o tym co w kulturze, sporcie i nie tylko „piszczy”.

– zajmująca publicystyka i wiele więcej!

Rekomendujemy:

Po raz czwarty ulicami Piły przeszedł Orszak Trzech Króli
Ulicami Piły po raz kolejny przeszedł kolorowy, muzyczny Orszak Trzech Króli, tradycyjnie podzielony na trzy części, które poprowadzili królowie – czerwony, zielony i niebieski (…).
str. 10

Gospodarka leśna i nie tylko w Nadleśnictwie Kaczory
Tereny administrowane przez Nadleśnictwo Kaczory rozciągają się na wschód od Piły, obejmując swoim zasięgiem powierzchnię około 16 600 ha i położone są w całości w powiecie pilskim.
str. 16, 17

„Po pilsku o żużlu” – ukazała się książka dla pasjonatów speedwaya nad Gwdą
Wojciech Dróżdż – rocznik 1983, absolwent I LO w Pile i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konferansjer, redaktor sportowy, miłośnik biegania i własnej rodziny. Zagorzały kibic Polonii Piła, a także autor książki pt. „Po pilsku o żużlu”, która jest obowiązkową lekturą dla pilskiego kibica speedway’a. Premiera miała miejsce 21 grudnia w redakcji Tygodnika Pilskiego. To tam każdy zainteresowany mógł zakupić książkę dla siebie lub podarować ją na prezent świąteczny i nie tylko. Zapraszamy do lektury wywiadu z autorem tej nietuzinkowej książki.
str. 28, 29

– PRAWNIK RADZIRadca Prawny, Agnieszka Przeworek–Rataj w styczniowym wydaniu tej niezwykle potrzebnej rubryki, opatrzonej tytułem „Co zrobić z opieszałym stolarzem”, podpowiada czy istnieje lekarstwo na rzemieślnika (czyt. stolarza), który ma wykonać wymarzone meble do np. twojej kuchni, wziął pokaźną zaliczkę, a ty czekasz na jego dzieło i nie możesz się nań doczekać. Pani mecenas twierdzi, że można poradzić sobie z takim gagatkiem… i to zgodnie z prawem. Nie trzeba wcale kierować doń „umyślnych”, którzy przekonają go do efektywnej pracy, bądź oddania pobranej zaliczki. Są na to inne sposoby. A jakie, przeczytajcie w styczniowym odcinku porad mec. Agnieszki Przeworek-Rataj. Gwarantuję, że warto!
str. 9

REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!
W styczniowym odcinku Waszej rubryki interwencyjnej: o chodniku „uwięzionym” miedzy pniami dwóch drzew, a tym samym dość mocno zwężonym. A także o gałęziach jednego z dendronów, które opierają się o przewody linii wysokiego napięcia. O szczegółach, koniecznie przeczytajcie w styczniowej REAKCJI.

– Pod Lupą – w styczniowym wydaniu mojej autorskiej rubryki, pochyliłem się (czyt. skierowałem LUPĘ) nad mocnymi tylko w gębie, opatrując ją tytułem: Mocny w gębie, kiepski w czynach! Nie chcę zdradzać wyniku moich przemyśleń, ba, nawet nie uchylę rąbka tajemnicy, ponieważ wszystkiego dowiecie się moi mili, zaglądając pod styczniową LUPĘ.Zapraszam!

GORĄCO POLECAMY!!!
– stałe kąciki porad
– lawinę konkursów z gradem cennych nagród
– i wiele, wiele, wiele więcej!

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

Zapraszam do lektury!

Marek Mostowski
redaktor naczelny