Piknik ekologiczny rowerowo-recyklingowy

20 czerwca po raz kolejny w Parku na Wyspie odbyła się „Impreza ekologiczna – Rowerowo-Recyklingowo”. Celem wydarzenia było zachęcenie poprzez gry, zabawy i konkursy dbałości o środowisko i kształtowanie poczucia odpowiedzialności za odpady komunalne, które wytwarzamy. Impreza promowała również system ścieżek rowerowych, które dają możliwość korzystania w coraz większym stopniu z roweru, jako alternatywnego środka transportu.

Jak ekologia to nie zabrakło pokazów edukacyjnych z zakresu segregacji odpadów, opakowaniach i ich rodzajach oraz ekoznakach. Były również konkursy dla dzieci i dorosłych w ramach, których nagrodą były rowery. Było stoisko z popularyzacją i nauką techniki Nordic Walking, znakowanie rowerów przez policję czy też punkt zbiórki sprzętu elektrycznego i elektronicznego w zamian za sadzonkę drzewa ozdobnego. Całość pikniku uzupełniła wystawa spółek gminnych i firm związanych z ochroną środowiska z terenu miasta Piły.

Sobotnie przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Sebastian Daukszewicz

piknik_ekologiczny10

piknik_ekologiczny40 piknik_ekologiczny11 piknik_ekologiczny12 piknik_ekologiczny13 piknik_ekologiczny14 piknik_ekologiczny15 piknik_ekologiczny16 piknik_ekologiczny17 piknik_ekologiczny18 piknik_ekologiczny19 piknik_ekologiczny20 piknik_ekologiczny21 piknik_ekologiczny22 piknik_ekologiczny23 piknik_ekologiczny24 piknik_ekologiczny25 piknik_ekologiczny26 piknik_ekologiczny27 piknik_ekologiczny28 piknik_ekologiczny29 piknik_ekologiczny30 piknik_ekologiczny31 piknik_ekologiczny32 piknik_ekologiczny33 piknik_ekologiczny34 piknik_ekologiczny35 piknik_ekologiczny36 piknik_ekologiczny37 piknik_ekologiczny38 piknik_ekologiczny39

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *