Piknik Techniczny z energią odnawialną już w najbliższy czwartek

piknik_techniczny_z_energia

Przed nami czwarty już PIKNIK TECHNICZNY organizowany przez Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.

W tym roku będzie to wydarzenie wyjątkowe – inaugurujące projekt Uczelni pt. Mobilne Laboratorium Energii Odnawialnych, który został nagrodzony w Programie Grantowym Firmy ENERIS.

Dlatego też podczas tegorocznej edycji, szczególny nacisk położony zostanie właśnie na zagadnienia związane z energią odnawialną m.in. na właściwe użytkowanie energii oraz próby rozwiązania problemów energetycznych. Służyć temu będą zarówno wykłady, jak i zajęcia praktyczne z pracownikami PWSZ w Pile.

Podczas PIKNIKU, nauczyciele akademiccy, studenci z Kół Naukowych Instytutu Politechnicznego oraz członkowie Koła SIMP przy PWSZ, zaprezentują także w niezwykle przystępny sposób prawa, którymi rządzi się świat fizyki, chemii, elektrotechniki, mechaniki oraz budownictwa. Uczestnicy PIKNIKU będą mieli okazję zobaczyć m.in.: optykę geometryczną, zawartość kropli wody, wykorzystanie endoskopu w badaniach inżynierskich, temperaturę w kolorach, geodezję na wesoło. Zapraszamy również do udziału w licznych konkursach z nagrodami.

PIKNIK TECHNICZNY odbędzie się 27 października (czwartek), od godz. 10.00 do 13.00, w budynkach Instytutu Politechnicznego na terenie kampusu PWSZ w Pile, przy ul. Podchorążych 10.

Szczegółowy program: http://www.pwsz.pila.pl/pl/instytuty/instytut-politechniczny/piknik-techniczny.html

A.F.