Piła. 10 000 złotych na doskonalące szkolenie szybowcowe

Aeroklub Ziemi Pilskiej poprowadzi doskonalące szkolenie szybowcowe. Wspieramy to zadanie dotacją wysokości 10 000 złotych. Zajęcia skierowane są do młodzieży w wieku od 14 do 25 roku życia, w tym roku będzie mogło skorzystać z nich 10 uczestników. Pod koniec lutego z przedstawicielami klubu została podpisana umowa, która pozwoli nam przekazać wsparcie finansowe na ten cel.

Szkolenie będzie składało się z dwóch etapów: pierwsza część to specjalistyczny kurs teoretyczny. Młodzież będzie uczestniczyła w zajęcia takich jak: prawo lotnicze, procedury operacyjne, nawigacja, zasady lotu, łączność, budowa statku powietrznego, osiągi i planowanie lotu oraz meteorologia, a zajęcia będą dotyczyły także samego człowieka – jego możliwości i ograniczeń. To połączenie geografii, matematyki i fizyki, biologii i anatomii, a nawet zajęć technicznych. Na tym etapie kursanci zdobędą wiedzę ogólną i specjalistyczną przydatną w dalszej edukacji szkolnej.

Druga część szkolenia będzie realizowana w formie kursu praktycznego, podczas którego uczniowie wykonują loty z licencjonowanym instruktorem oraz samodzielnie według programu szkolenia zatwierdzonego przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie.

Szkolenie praktyczne jest skierowane do młodzieży, która rozpoczęła szkolenia w latach ubiegłych i jest na poziomie szkolenia zaawansowanego do licencji pilota szybowcowego SPL. Na końcu szkolenia kursanci otrzymają stosowne zaświadczenia, które są podstawą do odbycia egzaminu państwowego wg przepisów EASA w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

W tym roku Aeroklub Ziemi Pilskiej będzie realizował również szkolenie zaawansowane, skierowane do uczestników, którzy są w trakcie szkolenia i którzy pragną kontynuować zajęcia praktyczne. Odbędą się także zawody w celności lądowania oraz na najdłuższy lot dla uczniów – pilotów.

UM Piły
fot. Facebook: Aeroklub Ziemi Pilskiej, UM Piły

pila_10000_zl_2

pila_10000_zl_2_02 pila_10000_zl_2_03