Piła. 21 LAT – JAK TO SIĘ STAŁO?

pila_21_lat

Aż trudno uwierzyć, ale pomysł, który miał być zabawą na jedno lato rozrośnie się na lat 21. A tak właśnie się stało w wypadku rowerowych SOBÓT NA DWÓCH KÓŁKACH organizowanych przez Pilski Oddział PTTK.  25 czerwca rozpoczyna się dwudziesty pierwszy wakacyjny sezon cyklu.

Pewne rzeczy są od lat niezmiennie – letnie wycieczki ruszają „zawsze w sobotę, zawsze z placu Zwycięstwa, zawsze o godzinie 14.00!”. Wycieczki zawsze są otwarte dla wszystkich bez względu na ich wiek – najmłodsi uczestnicy na własnym rowerze mieli 5 lat, a najstarsi – ponad 80. Trasy zawsze prowadzą po okolicach Piły – lasami, polami, mniej uczęszczanymi drogami publicznymi. Zawsze udzielamy pomocy w wypadku awarii – ale warto zabrać ze sobą zapasowa dętkę, pompkę i podstawowe narzędzia. Każdy uczestnik zawsze dostaje pamiątkowy dyplom a na mecie uczestniczy w losowaniu drobnych upominków. Również jak zawsze wsparcia udzielił nam Urząd Miejski w Pile oraz pilska restauracja Mc’Donalds.

Do tej pory odbyło się 425 wycieczek, w których udział wzięło 13 213 uczestników; łączna długość wszystkich wyjazdów to 17 337 kilometrów a w specjalnej kategorii „osobokilometrów” zgromadziło się ich 600 079 co oznacza, że latem symbolicznie okrążymy glob ziemski po raz 15, bo brakuje nam tylko 1 046 wspomnianych osobokilometrów.

Zapraszamy do wspólnych wyjazdów.

Jan Balcerzak