Piła. 27 000 złotych dla UKS Iskra

Uczniowski Klub Sportowy Iskra poprowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w tańcu sportowym oraz podejmie się organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca sportowego PIŁA CUP2023. W tym roku działania klubu wspieramy łączną kwotą 27 000 złotych.

Celem pierwszego zadania, na które przekazujemy dotację wysokości 12 000 złotych, jest poprowadzenie treningów w tańcu sportowym oraz udział par sportowych w turniejach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 18 roku życia, które będą uczyły się tańca w grupach podzielonych według czterech kategorii wiekowych.

Ogólnopolski Turniej Tańca sportowego PIŁA CUP2023 to drugie zadanie, na które przekazujemy 15 000 złotych. Podobnie jak w ubiegłych latach to wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania w naszym mieście umiejętności tanecznych młodych ludzi, którzy na co dzień intensywnie trenują w UKS Iskra pod okiem doświadczonych trenerów.
Pod koniec lutego przedstawiciele UKS Iskra podpisali umowy na realizację zadań publicznych, które pozwolą nam na przekazanie wsparcia finansowego.

Szkoła Tańca Iskra od ponad 20 lat prowadzi zajęcia dla adeptów tańca. Instruktorzy Eliza Sabik i Artur Dąbrowski wyszkolili przez te lata wiele par, które osiągają sukcesy i zdobywają nagrody na prestiżowych konkursach. Klub organizuje także letnie obozy sportowe. W tym roku podczas wakacyjnego wyjazdu zawodnicy pracować będę nad techniką tańca, wezmą udział w warsztatach z tango argentino i tańców swingowych. To będzie czas rozwijania swoich umiejętności pod okiem zaproszonych szkoleniowców, ale przede wszystkim okazja do integracji z rówieśnikami i spędzenia czasu z ludźmi, z którymi łączy ich wspólna pasja.

fot. fotokelich.pl (facebook Szkoła Tańca Iskra / Uczniowski Klub Sportowy Iskra Piła), UM Piła

pila_27000_zl

pila_27000_zl_02 pila_27000_zl_03