Piła. 3 tony w zaledwie 2 godziny | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. 3 tony w zaledwie 2 godziny

  Dzięki dużej frekwencji podczas czwartej w tym roku akcji „Wspólnie posprzątajmy Piłę” z Klubem Dobrego Klimatu miłośnikom przyrody udało się zebrać blisko 3 tony odpadów.

  Tym razem społecznicy z KDK zaprosili pilską społeczność do sprzątania lasku komunalnego przy ul. Mickiewicza. Oprócz okolicznych mieszkańców na zaproszenie odpowiedzieli – już tradycyjnie – podopieczni Pilskiego Centrum Pomocy Bliźniemu Monar – Markot, Ruchu Polska 2050 w Pile i pracownicy Altvatera z rodzinami.

  - Bardzo przykry widok stanowił zaniedbany i zaśmiecony dawny cmentarz, a raczej jego pozostałości – mówi Krzysztof Rauhut, właściciel Studia K2, członek KDK, który w akcji uczestniczył z całą rodziną. - Wyciągnęliśmy stamtąd kilkadziesiąt kilogramów materiałów budowlanych, fragmentów odzieży i butelek.

  - Mamy ogromną nadzieję, że z lasem przy ul. Mickiewicza będzie tak, jak z pozostałymi miejscami, które uprzątnęliśmy i które teraz mimo upływu czasu nadal wyglądają dobrze - dodaje dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański. - Dziękujemy wszystkim za przybycie i poświęcenie swojego wolnego czasu na rzecz Piły i środowiska naturalnego.

  Odbiorem i zagospodarowaniem odpadów zebranych w trzech kontenerach zajął się jak zawsze Altvater Piła. Spółka wyposażyła też społeczników w worki na odpady, rękawiczki, chwytaki do śmieci, łopaty i grabie.

  Kolejna akcja sprzątania Piły zaplanowana jest na 28 sierpnia na pilskim Podlasiu.

  Zuzanna Błaszczyk-Koniecko
  Altvater Piła Sp. z o.o.

  pila_3_tony1_01

  pila_3_tony1_03 pila_3_tony1_02