Piła. 30 000 złotych na profilaktykę uzależnień wśród uczniów szkół podstawowych

pila_3000_zl

Stowarzyszenie „Lawendowe Wzgórza” będzie realizowało program Unplugged w pilskich szkołach podstawowych. Celem programu będzie zapobieganie uzależnieniu od używek, pokazanie ich wpływu na społeczeństwo i konsekwencji, jakie niesie ich stosowanie. Wspieramy te działania kwotą 30 000 złotych.

Program Unplugged realizowany jest po to, by wyposażyć młodych ludzi w konkretne umiejętności oraz środki niezbędne, by oprzeć się wpływom społecznym oraz utrwalić wiedzę o konsekwencjach stosowanie używek, które mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Program będzie realizowany we wszystkich pilskich szkołach podstawowych. W zajęciach wezmą udział uczniowie w wieku 12-14 lat, ponieważ to właśnie czas, w którym młodzież najczęściej rozpoczyna eksperymentowanie z różnego rodzaju używkami, m.in. alkoholem, papierosami czy konopią. Dla każdej grupy przewidziane zostały cztery spotkania, podczas których uczniowie będą otrzymywać wiedzę, prowadzić dyskusje i szukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Niezwykle ważna w realizacji programu Unplugged jest nie tylko praca z młodymi ludźmi, ale także wspieranie kompetencji wychowawczych ich rodziców. Dlatego „Lawendowe Wzgórza” spotkają się także z rodzicami uczniów objętych programem.

To kolejne z zadań z zakresu ochrony zdrowia oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom, na które w tym roku przekazujemy łączną kwotę 118 500 złotych.

UM Piły