Piła. Aktywna Rodzina I edycja 2024

Popołudniowa godzina i piękna słoneczna pogoda sprawiły, że 6 kwietnia 2024 roku ponad 1200 osób postanowiło wziąć udział w pierwszym tegorocznym biegu Aktywna Rodzina od restauracji Stolarnia do OTW Płotki, który był połączony z rodzinnym piknikiem z mnóstwem bezpłatnych atrakcji oraz koncertem zespołu The Cuts i Loka. Na teren Płotek można było dostać się nie tylko, jako uczestnik pokonując 3,5 km w dowolny sposób: biegnąc, na rowerkach, rolkach, hulajnogach w pięknej białej koszulce, ale również specjalną koleją i miejskim autobusem. Z takiej formy również wielu pilan skorzystało.

 

– Bieg urodzinowy z okazji 511-lecia potwierdzenia  praw miejskich Pile wypadł imponująco. Ponad 1200 uczestników, z czego jako organizatorzy jesteśmy bardzo zadowoleni.  Ale to nie tylko uczestnicy biegu są z nami, myślę że drugie tyle osób jest tu z nami na Płotkach. Dopisała również pogoda, a więc atmosfera jest wspaniała. My podejmujemy różne przedsięwzięcia, aby coraz więcej ludzi brało udział w tym wydarzeniu. Dzisiaj się udało, a jak będzie przy kolejnych czas pokaże – Dariusz Kubicki dyrektor MOSiR Piła.

 

Na mecie tradycyjnie ciepła zupa, słodka przekąska, i przede wszystkim pamiątkowe medale, których niestety przez tak wysoką frekwencję nie wystarczyło dla każdego oraz drobne upominki. Natomiast w rodzinnej strefie rozrywki czekały m.in. bańki mydlane, zamki dmuchane, malowanie buziek, gry i zabawy, konkursy, w których były do wygrania rowery.

 

Kolejna aktywna impreza, na którą zaprasza MOSiR Piła  to ,,Przywitaj z nami wiosnę‘‘, która odbędzie się 13 kwietnia 2024 r. od godziny  11.00  na pilskiej Skate Plazie.

 

Sebastian Daukszewicz

 

Więcej zdjęć :

 

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=tetnoregionu&set=a.942925187839189

 

oraz

 

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=tetnoregionu&set=a.942955044502870