Piła. Będzie promenada nad jeziorem Płotki

Kilka dni temu pisaliśmy na naszych łamach o zmianach inwestycyjnych, które planowane są na OTW Płotki, m.in. o drogach dojazdowych, rozbudowie budynku administracji czy wiaty piknikowej. Kolejny element inwestycyjnym to budowa promenady, która poprowadzi do platformy na wodzie.

 

– Zakończyliśmy prace projektowe nad kolejnym etapem inwestycji, który będzie realizowany na tym terenie, mianowicie promenadą w kierunku jeziora. Ścieżka wyłożona deską kompozytową będzie prowadziła wzdłuż aktualnie działającej tu smażalni Dwa Braty w stronę wody, po jednej stronie zostaną wyznaczone miejsca pod food trucki, które będą mogły uzupełnić ofertę gastronomiczną tego miejsca. Wszystkie elementy, które się tam pojawią, sprawią że będzie to naprawdę piękna zmiana – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

 

Ścieżka będzie zarówno przestrzenią do spacerów, jak i strefą pod stoliki, krzesła i ławki pozwalające na zjedzenie posiłku. Na końcu pojawi się zadaszona, oświetlona platforma na wodzie, przestrzeń do odpoczynku z widokiem na jezioro i las. Nie zabraknie ułatwień dla osób niepełnosprawnych czy rodziców, którzy  przyjeżdżają z wózkiem, by bez problemu mogli dostać się do wody.

 

Miasto w tegorocznym i przyszłorocznym budżecie zapewniło po 2 miliony złotych na inwestycje na Płotkach. Kolejne środki będą przyznawane w miarę możliwości budżetowych miasta.

 

Sebastian Daukszewicz

Wizualizacje UM Piły

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *