Piła. Bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnościami

Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną w pilskiej jednostce zorganizowały spotkania dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Pile i Motylewie. Tematem prowadzonych rozmów było szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób borykających się z różnymi formami niepełnosprawności w życiu codziennym, a także podczas korzystania z 1Internetu.

W ramach działań profilaktycznych prowadzonych przez Komendę Powiatową Policji w Pile policjantki zorganizowały prelekcje dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Pile i Motylewie. W trakcie zajęć mundurowe zwróciły uwagę na współczesne zagrożenia, na jakie w szczególności mogą być narażone osoby samotne, starsze i niepełnosprawne.

Uczestnicy dowiedzieli się jak bezpiecznie i właściwie korzystać z kart płatniczych i bankowości internetowej, aby ustrzec się przed działaniem przestępców. Mundurowe zwróciły również uwagę na sposoby działania oszustów oraz wyjaśniły na czym polega metoda na „policjanta”, „wnuczka”, a także popularna w ostatnim czasie metoda na tzw. „BLIK-a”.

Kolejny etap spotkania dotyczył zagrożeń które mogą spotkać użytkowników internetu. Policjantki apelowały do uczestników o niewchodzenie w przypadkowe linki, nadesłane w wiadomościach tekstowych od nieznanych nam ludzi. Mając na względzie bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych mundurowi podkreślili, jak ważna jest widoczność na drodze, a także wręczyli wszystkim elementy odblaskowe. Uczestnicy prelekcji bardzo chętnie brali udział w dyskusji, dotyczącej poruszanych aspektów oraz przytaczali sytuacje ze swojego życia.

KPP w Pile

pila_bezpieczenstwo

pila_bezpieczenstwo_02 pila_bezpieczenstwo_03 pila_bezpieczenstwo_04 pila_bezpieczenstwo_05