Piła. Bezpieczeństwo uczestników i mieszkańców podczas zlotu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. Bezpieczeństwo uczestników i mieszkańców podczas zlotu

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z policjantami jednostek Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, Czarnkowie i Wągrowcu oraz przy wsparciu Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili wspólne działania, które służyły zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom Piły, a także uczestnikom zlotu.

  W sobotę, 31 lipca bieżącego roku, w godzinach wieczornych na terenie naszego miasta odbył się zlot zorganizowany przez fanów motoryzacji z Piły i okolic. Wydarzenie przyciągnęło wiele różnych pojazdów, w tym także kilka zabytkowych. Funkcjonariusze pilskiej jednostki przy wsparciu policjantów z Poznania, Chodzieży, Czarnkowa i Wągrowca przeprowadzili wspólne działania, aby wyeliminować zagrożenia, które mogłyby wpłynąć negatywnie na poziom bezpieczeństwa mieszkańców oraz uczestników zlotu.

  W wielu przypadkach widok funkcjonariuszy i radiowozów studził zapał młodych kierowców przed popełnianiem wykroczeń. Niestety wśród uczestników zdarzyły się również osoby, które mimo wszystko nie respektowały obowiązujących zasad ruchu drogowego. Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 50 kontroli pojazdów oraz motocykli, podczas których ujawnili ponad 30 wykroczeń, w tym także tych, związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości.

  Podczas prowadzonych kontroli policjanci sprawdzili także stan techniczny pojazdów. W 13 przypadkach nieprawidłowości były na tyle poważne, że właścicielom pojazdów zatrzymano dowody rejestracyjne.

  Funkcjonariusze podkreślają, że bezpieczeństwo na drogach naszego miasta i powiatu to priorytet. Każde takie wydarzenie, które może wpłynąć negatywnie na jego poziom będzie szczegółowo sprawdzane przez policjantów.

  st. sierż. Wojciech Zeszot
  KPP w Pile

  pila_bezpieczenstwo_uczestnikow1_01

  pila_bezpieczenstwo_uczestnikow1_04 pila_bezpieczenstwo_uczestnikow1_02 pila_bezpieczenstwo_uczestnikow1_03