Piła – ćwiczenia z udziałem SGRChem-Eko

10 listopada 2015 roku około godziny 10.00 na terenie Spółki Wodno-Ściekowej GWDA sp. z o.o. ma miejsce uszkodzenie zbiornika o pojemności 32 m³ z koagulatem żelazowym (preparat PIX 100 ). Zbiornik został uszkodzony mechanicznie przez koparkę podczas prowadzonych prac ziemnych w pobliżu budynku krat. W wyniku uderzenia, na wysokości około półtora metra od podstawy zbiornika wystąpiło uszkodzenie jego ściany. Intensywność emisji wynosi około 2 dm3 preparatu na minutę. Operator koparki z niewiadomych przyczyn stracił przytomność i znajduje się w okolicy kabiny pojazdu.

Taki scenariusz zdarzenia przyjęty wspólnie z przedstawicielami Zakładu miał na celu sprawdzenie stanu przygotowania obu pilskich jednostek ratowniczo-gaśniczych oraz SGR CHEM-EKO „Piła – 1” do podejmowania działań ratowniczych w zakresie podstawowym i specjalistycznym podczas zdarzeń chemicznych oraz sprawdzenie umiejętności zachowania się pracowników Zakładu na wypadek pożaru lub innych miejscowych zagrożeń.

Ponadto, przeprowadzone ćwiczenia oprócz sprawdzenia funkcjonowania wewnętrznego systemu organizacji działań ratowniczych i ewakuacyjnych pozwoliły na weryfikację zapisów Powiatowego Planu Ratowniczego. Ćwiczenia były podsumowaniem rozpoznania operacyjnego przeprowadzonego przez ratowników  z obu pilskich jednostek.

Tekst: mł. bryg. Maciej Kubacki
zdjęcia: Paweł Kamiński

cwiczenia_z_udzialem_sgrchem00

cwiczenia_z_udzialem_sgrchem19 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem01 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem02 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem03 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem04 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem05 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem06 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem07 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem08 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem09 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem10 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem11 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem12 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem13 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem14 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem15 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem16 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem17 cwiczenia_z_udzialem_sgrchem18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *