Piła czeka na reprezentację

Pila_czeka_na_reprezentacje

Takiego wydarzenia w Pile jeszcze nie odnotowano. W najbliższą niedzielę, 30 listopada i poniedziałek, 1 grudnia Piła przeżywać będzie nie lada emocje związane z dyscypliną sportu, która już w grodzie Staszica odnotowuje sukcesy. Chodzi o futsal – piłkę nożną w hali. To będzie, zatem swoisty sprawdzian dla organizatorów oraz samych pilan, którzy udowodnili już, że futsal chwyta za ich serca. Reprezentacja Polski U-21 zagra w Pile przy Żeromskiego z kadrą Belgii. Dwumecz awizowany od dawna będzie miał miejsce w hali MOSiR.

Selekcjoner reprezentacji Polski U-21 w futsalu Gerard Juszczak powołał kadrę na ten towarzyski dwumecz z Belgią. Ubolewa jednak, że kolejka ekstraklasy nie została odłożona i z tego powodu część reprezentantów zjawi się w Pile dopiero późnym wieczorem w sobotę.

Organizatorzy dwumeczu narodowych reprezentacji Polski i Belgii U-21 mają nadzieję, że event wywoła spore zainteresowanie pilan oraz mieszkańców okolicznych miejscowości. Impreza zaplanowana została dwukrotnie na godz. 18.00. O ile w pierwszym dniu – niedziela 30.11, liczy się na stałych sympatyków sportu, tak na poniedziałek organizatorzy w dużej mierze spodziewają się przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zapowiada się nie lada piłkarskie święto. Zapraszamy!

(SE)