Piła. Dariusz Pućka o terminarzu Krajowej Ligi Żużlowej na sezon 2024

Od kilku dni znamy terminarz  Krajowej Ligi Żużlowej, w którym jest tylko jeden znak zapytania, dotyczący startu drużyny z Krakowa. Jak się okazało większość kibiców i działaczy klubów dawnej drugiej ligi krytycznie ocenia tegoroczny terminarz. Zdaniem wielu bezsensem jest rozgrywanie pierwszej kolejki pod koniec marca, kiedy pogoda jest niepewna, nieprzewidywalna, a czasu do przygotowania do sezonu mało. Również  system rozegrania play-off również niektórym się nie podoba. A jak ocenia terminarz Dariusz Pućka, prezes klubu żużlowego Enea Polonia Piła?

 

– Szkoda, że nie konsultujemy sobie tego wszystkiego, co związane jest z terminarzem. Oczywiście każdy tęskni już za żużlem, ale każdy z włodarzy klubu chciałby mieć pełne trybuny i jak najfajniejszą pogodę dla kibiców. No cóż, takie są warunki i dostosujemy się do nich oraz starali się odjechać te mecze. Myślę, że klika korekt mogłoby być tam zrobionych, ale to myślę, że jeszcze jest chwila czasu i będziemy rozmawiać. Ten kalendarz jest bardzo trudny nie ukrywam i ciasny dla klubów szczególnie ten początek. Jednak  myślę, że  ten sezon będzie ciekawy, fajny i każdy będzie zadowolony. Oczywiście chcemy jechać przy pełnych trybunach mimo remontu stadionu, żeby kibice mieli emocje dostarczone na maksa. Myślę, że nasi zawodnicy zrobią wszystko, żeby te mecze były powygrywane albo walka była na styku. Serdecznie zapraszam na mecze ligowe i inne imprezy, które będą mogli kibice obejrzeć na Asta Arenie przy Bydgoskiej w Pile – mówi  Dariusz Pućka, prezes Enea Polonii Piła.

 

Co roku miliony Polaków odprowadzają podatek od swoich dochodów.  To teraz jest ten czas, kiedy istnieje możliwość przekazania 1,5% swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Prezes Dariusz Pućka zachęca Państwa do przekazania swojego 1.5% podatku, na rozwój adeptów Polonia Piła Speedway Academy.

 

– Chciałbym wszystkim wspierającym klub podziękować, a także zachęcić wszystkich, którzy mogą 1,5 % odliczyć swojego podatku, aby przekazali na naszą szkółkę żużlową. Dziękuję za każdą złotówkę wpłaconą na ten cel. Myślę, że kibicom jak i nam zależy na rozwoju tej szkółki, aby w niedługim czasie mieli swoich wychowanków, którzy będą startować w naszych barwach na torze – dodaje prezes Polonii Dariusz Pućka .

 

Przypomnijmy, że pilanie w pierwszej kolejce 30/31 marca zmierzą się na domowym torze z Kolejarzem Opolem.

 

Sebastian Daukszewicz