Piła. Debata społeczna z uczniami klas mundurowych

 

W Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbyła się debata z uczniami Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile. Podczas spotkania rozmawialiśmy z młodzieżą o współczesnych zagrożeniach. Poruszone tematy zaciekawiły kadetów, którzy z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji i zadawali pytania.

 

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, szczególnie w kontekście zagrożeń związanych z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych, alkoholu czy papierosów. Funkcjonariusze zaprezentowali uczniom alkogogle i narkogogle, które pokazują jak działają nasze zmysły po zażyciu tych środków. Młodzież była bardzo zaskoczona i zadawała wiele wartościowych pytań. Każdy uczestnik spotkania otrzymał broszurę informacyjną „Dopalacze. Powiedz stop!”

 

Nasi goście mieli okazję zobaczyć jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy pilskiej komendy oraz jakim wyposażeniem dysponują w służbie. Uczniowie podczas krótkiej wycieczki obejrzeli pomieszczenia i stanowiska, które są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania jednostki. Mundurowi przedstawili również wymogi jakie powinien spełniać kandydat na funkcjonariusza oraz omówili poszczególne etapy rekrutacji.

 

sierż. Magdalena Mróz

KPP w Pile