Piła. Dofinansowanie dla klubów sportowych

443 000 złotych wsparcia z budżetu gminy Piła, otrzymało 16 pilskich klubów sportowych, na szkolenie dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych, ich udział w zawodach iu turniejach oraz na organizację sportowych wydarzeń w naszym mieście.  Umowy z przedstawicielami stowarzyszeń podpisała pełniąca funkcję prezydenta Beata Dudzińska, która zadeklarowała jednocześnie, że pomoc finansowa dla organizacji sportowych będzie w tym roku kontynuowana.

 

– O tym, jak ważny jest sport dla zdrowego rozwoju dzieci i młodzieży, nie muszę nikogo przekonywać. Również w Pile bardzo o to dbamy. Dzisiaj podpisaliśmy pierwsze umowy, dzięki którym finansowo wspieramy szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w tym roku – mówi pełniąca funkcję prezydenta Piły Beata Dudzińska.

 

Przekazane środki posłużą do organizacji zajęć w następujących dyscyplinach: lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka, judo, boks, jiu-jitsu, modelarstwo. Wsparcie objęło ponadto działalność artystyczną i turystyczno-krajoznawczą. Jak jednak podkreśliła B. Dudzińska, na tym nie zakończy się wspieranie rozwoju sportu z miejskiego budżetu.

 

– Będą działać oczywiście również inne formy wsparcia, chociażby granty, ale przede wszystkim budujemy infrastrukturę sportową, która będzie powodować, że zarówno będzie przybywać wydarzeń sportowych, jak i uczestniczących w nich młodych pilan – podkreśla Beata Dudzińska.

 

Wsparcie na określone zadania otrzymały następujące kluby:

 

50 000 złotych

Uczniowski Klub Sportowy Soccer Stars – ,,Szkolenie dzieci i młodzieży w wieku 4-15 lat w zakresie piłki nożnej”.

 

45 000 złotych

Klub Sportowy Akademia Siatkówki Braci Lach – ,,Szkolenie dzieci i młodzieży”.

 

42 000 złotych

Klub Sportowy Sporty Walki Piła – ,,Szkolenie dzieci i młodzieży  w boksie olimpijskim, kickboxingu i muay thai”.

 

35 000 złotych

Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Mistrzostwa Sportowego Joker Piła – ,,Szkolenie dzieci i młodzieży w piłce siatkowej”.

 

31 000 złotych

Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Volley Piła – ,,Organizację szkolenia dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo, szkolenie w zakresie halowej i plażowej piłki siatkowej dziewcząt”.

 

30 000 złotych

Klub Sportowy Gwardia ,,Szkolenie dzieci i młodzieży w lekkoatletyce”.

 

 

27 000 złotych

Klub Piłkarski Piła – ,,Wzmocnienie zainteresowania uprawianiem sportu oraz poprawa sprawności fizycznej i ruchowej dla młodzieży 15-19 lat poprzez uprawianie Piłki Nożnej”.

 

26 000 złotych

Klub Sportowy Samuraj Gold Team – ,,Szkolenie dzieci i młodzieży w brazylijskim jiu-jitsu”.

 

25 000 złotych

Akademia Klub Piłkarski Piła – ,,Zainteresowanie dzieci w wieku 6-15 lat aktywnym sposobem spędzania wolnego czasu, poprawa sprawności fizycznej i ruchowej poprzez uprawianie piłki nożnej”.

 

20 000 złotych

Klub Sportowy Basket Piła – ,,Szkolenie dzieci i młodzieży w koszykówce”.

Wojskowy Klub Sportowy ,,Sokół” – ,,Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w boksie oraz udział w zawodach”.

 

Działalność artystyczna i turystyczno krajoznawcza

 

10 000 złotych

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Pile im. Henryka Kamińskiego – ,,Pilscy turyści wczoraj i dziś – wydawnictwo z okazji 70 – lecia Oddziału PTKK w Pile im. Henryka Kamińskiego”.

 

7 000 złotych

Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych Jelo w Pile – ,,Organizacja XIX dorocznej wystawy prezentującej twórczość artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Nauczycieli Twórczych JELO w Pile pt. W klimacie ,,Wesela’’ jako przykład utworu z wątkami symbolicznymi i patriotycznymi”.

 

UM Piły

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *