Piła. Dudzińska: „Cieszę się, że przechodzę do drugiej tury z tak bardzo mocnym poparciem”

Jak już informowaliśmy na naszych łamach 21 kwietnia 2024 r. w Pile dojdzie do drugiej tury wyborów na prezydenta Piły. Zmierzą się w niej pełniąca funkcję prezydenta Piły, była wiceprezydent Piły Beata Dudzińska, która zdobyła 12 124 głosy (47,59%) i poseł  PIS Marcin Porzucek,   który uzyskał 5020 głosów (19,71 %). Koalicja Obywatelska również samodzielnie w Radzie Miasta Piły.

 

– Bardzo dziękuję za oddanie głosów na kandydatów z listy KO i na moją osobę.  Tę kampanię  wyborczą zapamiętam, jako życzliwą, pełną ciepła i sympatii. Wsparcie odczuwaliśmy od mieszkańców na każdym osiedlu, z którymi  rozmawialiśmy o przyszłości naszego miasta. Powstało wiele tematów, które może kiedyś przełożą się na ciekawe projekty. Cieszę się, że przechodzę do drugiej tury z tak bardzo mocnym poparciem. To też zobowiązanie wobec wyborców, które mnie mobilizuje i motywuje. Jesteśmy tutaj by Państwu podziękować za zaufanie, za doping i liczyć, że ta mobilizacja pozostanie do drugiej tury, kiedy 21 kwietnia ostatecznie zdecydujemy, w jakim kierunku zmierzać będzie miasto. Tym razem na finale stanie kandydatka Koalicji Obywatelskiej przeciwko kandydatowi PiS. Od Państwa będzie zależało, co zrobicie z tym wyborem. My szliśmy, jako KO szerokim frontem do Rady Miasta Piły i to była bardzo dobra lista kandydatów w tym  młodych debiutantów, którzy wnieśli nowe propozycje np. wątki klimatyczne. Myślą oni o przyszłości miasta, dlatego stanęli do tych wyborów. Ale mamy też doświadczonych samorządów. W sumie mamy 3 debiutantów z KO – mówi Beata Dudzińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Piły.

 

Wiadomo natomiast, że nowy prezydent będzie miał w Radzie Miasta Piły większość radnych z Koalicji Obywatelskiej, która wywalczyła 14 mandatów. Prawo i Sprawiedliwość 5 mandatów, Porozumienie Samorządowe 3 a Trzecia Droga 1.

 

21 kwietnia 2024 r. wyborcy wybiorą prezydenta Piły na kolejne 5 lat.

 

Sebastian Daukszewicz