PIŁA DZIECI KWIATÓW – promocja książki

PIlA_DZIECI_KWIAToW

To już szósty tom opowieści o Pile, z cyklu generacyjnych wspomnień osób, które mieszkają lub kiedyś mieszkały w naszym mieście.

Teraz kolej na rocznik 1950 – jak czytamy we wstępie publikacji „… na tych, którzy urodzili się w latach 1950-1960, czyli pokolenie dzieci kwiatów: trochę hipisów, trochę kontestatorów, po trosze anarchistów.

Jakie są ich współczesne losy? Jak pamiętają tamte lata?

Co zostało z pokolenia dzieci kwiatów dziś? Jaka jest ich obecnie kondycja? Większość jest zawodowo aktywna.

Ale jest to naturalny schyłek zawodowej obecności ludzi urodzonych kilka lat po wojnie, świadków agonii realnego socjalizmu i budowy państwa demokratycznego.

W tym sensie relacje autorów mają charakter unikalny. Wielostronnie dokumentują bowiem bardzo ważny okres w historii Piły.”.

Promocja publikacji PIŁA DZIECI KWIATÓW. PILANIE ROCZNIK 1950, odbędzie się 26 października, o godz. 18.00 w Auditorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Staszica w Pile (przy ul. Podchorążych 10, bud. F).

Każdy uczestnik spotkania otrzyma bezpłatny egzemplarz publikacji.

Dotychczasowe publikacje:

2010 „W poszukiwaniu tożsamości kulturowej miasta”

2011 „Obecność i ślad, czyli rzecz o pilanach wartych spotkania”

2012 „Niezapominanie”

2013 „Historie (nie)dokończone”

2014 „Pilanie rocznik 1940”

Organizatorzy:

– Stowarzyszenie Przyjaciół Festiwalu Nauki w Pile

– Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. St. Staszica w Pile

Zadanie dofinansowane przez Gminę Piła.

Aleksandra Fabiszak
PWSZ Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *