Piła. Eksperci bezpieczeństwa wyłonieni

Na terenie Akademii Nauk Stosowanych w Pile odbyła się pierwsza edycja interaktywnego konkursu skierowanego do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Udział w quizie wzięło aż 44 uczniów. Zwycięzcą okazał się reprezentant Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile.

W środę 12 października, o godzinie 10 w auli Auditorium Maximum Akademii Nauk Stosowanych w Pile rozpoczął się interaktywny konkurs „Eksperci bezpieczeństwa”. Jego założeniem było przede wszystkim zwiększenie świadomości zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych, popularyzacja i promowanie zdrowego stylu życia bez uzależnień, poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w miejscach publicznych, a także udzielania pierwszej pomocy, w atrakcyjnej dla młodzieży multimedialnej formie.

Udział w zmaganiach wzięło 44 uczniów z dziewięciu szkół podstawowych w Pile. Każdy z uczestników musiał wykazać się nie tylko wiedzą, ale również refleksem ponieważ o ostatecznej punktacji decydował także czas udzielenia odpowiedzi. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 45 pytań, które zostały wcześniej opracowane przez partnerów konkursu – przedstawicieli służb i instytucji współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Pile.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało grono ekspertów w składzie: dr Kamila Sadaj-Owczarek reprezentująca Katedrę Ratownictwa Medycznego Akademii Nauk Stosowanych, Alicja Grzegorczyk reprezentująca Państwową Inspekcję Sanitarną w Pile, Sylwia Kowalczyk reprezentująca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pile, Anna Kałka reprezentująca Nadleśnictwo Zdrojowa Góra, sierż. Magdalena Mróz reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Pile, Ireneusz Michniak – przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile oraz asp. Mateusz Kentzer reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Klasyfikacja pierwszej edycji konkursu „Eksperci bezpieczeństwa” prezentuje się następująco:

Miejsce I: Filip Hoffmann ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile, który zdrobył 32 883 punkty

Miejsce II: Kamil Skrobot ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile, który zdobył 32 394 punkty

Miejsce III: Antoni Babij ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile, który zdobył 31 463 punkty

Nagrody dla zwycięzców wręczył Komendant Powiatowy Policji w Pile podinsp. Marcin Kowalski wspólnie z Prorektorem Akademii Nauk Stosowanych dr Pawłem Dahlke, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Pile panią Danutą Kmieciak, Zastępcą Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile panią Marzeną Amza, Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Pile bryg. Jarosławem Kołak oraz Zastępcą Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile panem Mirosławem Mantaj. Pozostali uczestnicy również otrzymali od organizatorów upominki za udział w rywalizacji.

Pierwsza edycja konkursu „Eksperci bezpieczeństwa” cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych. Wczorajszy quiz, z uwagi na swoją atrakcyjną formułę zapewnił zdrową rywalizację między uczestnikami, a także sprawił dużo pozytywnych emocji. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy naszym partnerom, bez których zorganizowanie takiego wydarzenia byłoby niemożliwe.

st. sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile

pila_eksperci001

pila_eksperci002 pila_eksperci003 pila_eksperci004 pila_eksperci005 pila_eksperci006 pila_eksperci007 pila_eksperci008 pila_eksperci009 pila_eksperci010 pila_eksperci011