Piła. Jarmark rękodzieła w Atrium Kasztanowa

pila_jarmark

W dniach 16-17 czerwca Atrium Kasztanowa zaprasza miłośników wyrobów lokalnych na Jarmark Rękodzieła. Przez dwa dni w godzinach 11.00-20.00 fani rzemiosła i sztuki użytkowej będą mogli skorzystać z szerokiej oferty wystawców – począwszy od twórców biżuterii, poprzez producentów mydełek i świec, a kończąc na rękodzielnikach wytwarzających wyroby z drewna, szkła, sznurka czy też szyjących unikatowe perełki. W niedzielę dodatkową atrakcją będą bezpłatne warsztaty pod nazwą „Malowane drewniane figurki”.

Na dwa dni (16-17 czerwca) Atrium Kasztanowa zaroi się od stoisk wystawowych oferujących różnego rodzaju artykuły rzemieślnicze, m.in.: rękodzieło w drewnie, zegary, biżuterię, ręcznie robione mydełka glicerynowe, świeczki sojowe i z wosku pszczelego, wyroby ozdobne ze szkła, porcelanę, makramy i obrazy. Wśród wystawców pojawią się także producenci ceramiki malowanej, różnego rodzaju dekoracji i dodatków wystroju wnętrz, a także ręcznie szytych maskotek, odzieży i toreb.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie również strefy twórczej. Dla wszystkich chętnych w niedzielę (17 czerwca) zaplanowano warsztaty pod hasłem „Malowane drewniane figurki”, podczas których będzie można spróbować swoich sił w dekorowaniu drewnianych figurek, a ozdobione przez siebie przedmioty zabrać na pamiątkę do domu. Twórcze zajęcia prowadzone będą w zaaranżowanej strefie w pobliżu Jarmarku w godzinach 12.00-17.00. Warsztaty są bezpłatne i nie obowiązują na nie wcześniejsze zapisy.

– Zapraszamy na Jarmark Rękodzieła wszystkich miłośników wyrobów rzemieślniczych oraz koneserów ludowej sztuki. Czerwcowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do podziwiania prawdziwego kunsztu rękodzielniczego i zakupu unikalnych przedmiotów wytwarzanych z drewna, szkła oraz innych naturalnych surowców. Będzie też można miło spędzić czas podczas twórczych warsztatów. Mamy nadzieję, że jarmark przyciągnie wiele osób interesujących się rękodziełem oraz poszukujących artystycznych wyrobów dla siebie bądź na prezent – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.

Atrium Kasztanowa