Piła. Jarmark Wielkanocny w Atrium Kasztanowa

pila_jarmark

Regionalne specjały, wielkanocne ozdoby, wyroby rękodzielnicze i artystyczne – to wszystko czeka na klientów odwiedzających Atrium Kasztanowa już w najbliższy weekend. W dniach 1-2 kwietnia pilska galeria zaprasza wszystkich mieszkańców na tegoroczny Jarmark Wielkanocny. Podczas niego będzie można poczuć atmosferę zbliżających się świąt i zakupić wielkanocne drobiazgi wykonane przez lokalnych rzemieślników. Poza rękodziełem dla odwiedzających przygotowano też inne atrakcje – możliwość udziału w wielkanocnej sesji fotograficznej i w kreatywnych warsztatach.

Przed nami Wielkanoc, będąca najbardziej radosnym, barwnym i wiosennym świętem. Doskonałą okazją do nabycia pięknych ozdób rękodzielniczych, będzie Jarmark Wielkanocny odbywający się w Atrium Kasztanowa w pierwszy weekend kwietnia.

Podczas Jarmarku na stoiskach swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi regionu, wytwarzający piękne pisanki, wianki i stroiki, a także dekoracje z juty czy drewniane ozdoby. Oprócz przedmiotów symbolizujących Wielkanoc, będzie można nabyć porcelanowe kubki i filiżanki, malowane aniołki, kuferki, szkatułki i wiele innych ręcznie wykonanych elementów dekoracyjnych i codziennego użytku (obrazki malowane na desce, szyte maskotki, torby z recyklingu). Wśród wystawców pojawią się także wytwórcy świec z wosku sojowego oraz różnorodnej biżuterii skórzanej, makramowej i wykonanej z żywicy. Jarmark Wielkanocny dostępny będzie w dniach 1-2 kwietnia w godzinach 11.00 – 20.00.

Wydarzeniu towarzyszyć będą także inne atrakcje przewidziane dla całych rodzin i odbywające się na terenie Atrium Kasztanowa. W sobotę (1 kwietnia) chętni będą mogli zrobić sobie pamiątkową sesję fotograficzną w wielkanocnej, wiosennej scenerii. Stanowisko foto wraz z obsługą dostępne będzie w godzinach 12.00- 17.00.

Z kolei w niedzielę (2 kwietnia), dla odwiedzających galerię gości zaplanowano warsztaty wielkanocne. Z zajęć kreatywnych będzie można skorzystać w godzinach 12.00-17.00. Udział we wszystkich dodatkowych atrakcjach jest bezpłatny.

– Warto odwiedzić Jarmark Wielkanocny, aby poczuć przedsmak zbliżających się świąt. Do Wielkanocy pozostało niewiele dni i dla wielu osób to ostatni moment, aby zadbać o świąteczny wystrój domu i zrobić najpotrzebniejsze zakupy, a wizyta na Jarmarku będzie do tego idealną okazją. Podczas wydarzenia będzie można kupić nie tylko wyjątkowe ozdoby na wielkanocny stół, ale również wiele innych wyrobów wykonanych przez lokalnych wystawców. Jednocześnie zapraszamy do skorzystania z atrakcji odbywających się w czasie Jarmarku – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.

Więcej informacji na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/.

Atrium Kasztanowa